ترکیه: امریکا خواستار بازنگری در عملیات نظامی احتمالی در شمال سوریه شد

وزیر دفاع ترکیه گفت: آمریکایی ها از ما خواسته اند تا در عملیات نظامی زمینی احتمالی در شمال سوریه بازنگری کنیم.

میدل ایست نیوز: خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه گفت: آمریکایی ها از ما خواسته اند در عملیات نظامی زمینی احتمالی در شمال سوریه بازنگری کنیم.

به گزارش آناتولی، خلوصی اکار روز پنجشنبه در یک گفت و گوی مطبوعاتی افزود: آنکارا نیز در مقابل از آمریکا خواسته است تا به تعهدات خود عمل کنند.

وی اضافه کرد: ارتش ترکیه با تمام اراده و برای تامین امنیت ملت و مرزهای خود براساس ماده 51 منشور سازمان ملل متحد که بر دفاع از خود تاکید دارد و با احترام به یکپارچگی سرزمینی همسایگان، به مبارزه با تروریسم ادامه می دهد.

اکار افزود: گروه پ ک ک/ی.پ.گ به اقدامات تحریک آمیز و حملات خود با هدف برهم زدن ثبات در شمال سوریه ادامه می دهد.

وی گفت: پ.ک.ک/ی.پ.گ به تازگی غیرنظامیان در ترکیه را بدون تمایز بین کودک و زن، معلم و دانش آموز هدف قرار داده است.

وزیر دفاع ترکیه تصریح کرد: ما مواضع مخالف مبارزه ما با تروریسم را از آن کشورهایی که به بهانه تهدید داعش از هزاران کیلومتر به منطقه می آیند نمی پذیریم، در حالی که تروریست های ی.پ.گ ملت ما را از آن سوی مرزهای ما تهدید می کنند.

آکار تاکید کرد که نیروهای مسلح ترکیه تنها عناصر تروریستی را در عملیات خود هدف قرار می دهند.

وی تاکید کرد: ما اهمیت زیادی برای آسیب نرساندن به غیرنظامیان، محیط زیست و نیروهای ائتلاف از عملیات نظامی خود علیه تروریست ها قائل هستیم، تنها هدف ما تروریسم است و هیچ فرقه قومی، مذهبی یا فرقه ای را هدف قرار نمی دهیم، ترک ها و کردها برادر هستند و با وجود تمام تلاش ها برای ایجاد اختلاف بین آنها باقی خواهند ماند.

آکار همچنین تاکید کرد که ترکیه بدون در نظر گرفتن اینکه چه کسی از این سازمان ها حمایت می کند، به مبارزه با سازمان های تروریستی که امنیت و ثبات مرزهای خود را تهدید می کنند، ادامه خواهد داد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا