سفیر ترکیه پس از چهار سال به اسرائیل برگشت

سفیر ترکیه رونوشت اعتبارنامه خود را به مسئول تشریفات وزارت امور خارجه اسرائیل تحویل داد.

میدل ایست نیوز: شاکر اوزکان تورونلار، سفیر ترکیه رونوشت اعتبارنامه خود را به مسئول تشریفات وزارت امور خارجه اسرائیل تحویل داد.

به گزارش رسانه های فلسطینی، تورونلار نخستین سفیر ترکیه است که پس از چهار سال نبود سفیر این کشور در تل آویو روانه اسرائیل شده است.

روزنامه یدیعوت آحارونوت نیز نوشت که این اقدام پس از توافق دو ماه پیش یائیر لاپید، نخست وزیر اسرائیل و رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه انجام شد.

این رسانه اضافه کرد که تورونلار به زودی اعتبارنامه خود را به اسحاق هرتسوگ، رئیس اسرائیل تحویل خواهد داد و پس از آن ماموریت وی به طور رسمی آغاز می شود.

مناسبات ترکیه و اسرائیل در سال گذشته در سطح قابل توجهی بهبود یافت. ترکیه پس از چهار سال وقفه، سفیر خود در اسرائیل را در تازه‌ترین اقدام در جهت عادی سازی روابط با تل آویو منصوب کرد.

شاکر اوزکان تورونلار یک دیپلمات کهنه کار است که بین سال های 2010 تا 2014 به عنوان سرکنسول ترکیه در بیت المقدس و پس از آن در سفارت ترکیه در هند خدمت کرده است.

طبق حکم رئیس جمهوری ترکیه، تورونلار که عضو هیات مشاوران سیاست خارجی ترکیه است، به عنوان سفیر آنکارا در تل آویو منصوب شده است.

چندی پیش مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه گفت که استانبول تصمیم گرفته است سفیر خود در رژیم اسرائیل را منصوب کند و مناسبات دیپلماتیک میان دو طرف را از سر گیرد. تورونلار قبلا به عنوان سفیر فلسطین خدمت کرده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا