اسرائیل در ماه نوامبر 380 فلسطینی را بازداشت کرد

نظامیان اسرائیلی به حملات خود برای بازداشت فلسطینیان در ماه نوامبر ادامه داده و 380 فلسطینی را بازداشت کردند.

میدل ایست نیوز: مرکز فلسطینی پژوهش‌های اسرا امروز پنجشنبه اعلام کرد نظامیان اسرائیلی به حملات خود برای بازداشت فلسطینیان در ماه نوامبر ادامه داده و 380 فلسطینی را بازداشت کرده که در میان آنها 41 کودک و 11 زن وجود داشته است.

این مرکز فلسطینی در گزارش ماهانه خود در خصوص بازداشت فلسطینیان اعلام کرد نیروهای نظامی اسرائیل در ماه گذشته شهرها و مناطق مختلف کرانه باختری و قدس را مورد حمله قرار داده و صدها بار برای عملیات بازداشت، بازرسی و مصادره وارد این منطقه شده‌اند که هدف آن مقابله با عملیات‌های فلسطینی بوده که در ماه‌های اخیر افزایش یافته است.

در این گزارش آمده است نیروهای اسرائیلی 15 شهروند فلسطینی نوار غزه را بازداشت نموده که 10 نفر آنان ماهیگیر بوده که در روز پس از بازداشت آزاده شده‌اند. همچنین 4 شهروند دیگر نیز در گذرگاه بیت حانون هنگام سفر به اراضی اشغالی و یک نفر دیگر در نزدیکی مرزهای شمالی شرقی نوار غزه بازداشت شده‌اند.

ریاض الاشقر پژوهشگر و مدیر این مرکز فلسطینی اعلام کرد نظامیان اسرائیلی 145 نفر از اهالی قدس را در ماه گذشته میلادی بازداشت نموده که 21 نفر از آنان کودک و 8 نفر دیگر زن بوده‌اند.

وی تاکید کرد دادگاه‌های اسرائیلی در ماه نوامبر به تنش آفرینی خود ادامه داده و بیش از 182 حکم بازداشت موقت صادر کرده‌اند که مدت آنها از 2 تا 6 ماه متغیر بوده است. از این تعداد 71 حکم برای بازداشت‌های جدید و 111 مورد دیگر تجدید احکام گذشته بوده که در برخی موارد برای پنجمین بار تمدید شده است. الاشقر اعلام کرد با این حساب محاکم رژیم صهیونیستی از ابتدای سال جاری تاکنون حدود 2 هزار حکم بازداشت موقت علیه شهروندان فلسطینی صادر کرده‌اند.

نظامیان اسرائیل همه روزه به بهانه‌های مختلف به خانه‌های فلسطینیان در قدس اشغالی و کرانه باختری یورش برده و آنان را بازداشت می‌کنند.

اسرائیل در چارچوب قانون بازداشت اداری، فلسطینی‌ها را بدون ارائه هیچ سند و مدرک، حتی بدون طرح اتهام مشخصی تا پنج سال زندانی می‌کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
مرکز اطلاع رسانی فلسطین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا