قطر و عمان تعرضات اسرائیل علیه ملت فلسطین را محکوم کردند

قطر و عمان، تعرضات پی در پی اسرائیل به ملت فلسطین را محکوم کردند و آن را موجب نگرانی جامعه بین الملل دانستند.

میدل ایست نیوز: قطر و عمان، تعرضات پی در پی اسرائیل به ملت فلسطین را محکوم کردند و آن را موجب نگرانی جامعه بین الملل دانستند.

به گزارش الخلیج آنلاین، قطر مجددا بر پایبندی خود به تداوم همبستگی با ملت فلسطین تاکید کرد و گفت که فلسطین به مبارزه عادلانه اش برای بازپسگیری سرزمین، مقدسات و حقوق غیر قابل تصرف که همه شریعت ها و اصول بین المللی و انسانی از آن حمایت می کنند، ادامه می‌دهد.

علیاء احمد بن سیف آل ثانی، نماینده دائم قطر در سازمان ملل تاکید کرد که حق تعیین سرنوشت در راس این حقوق برای تضمین برپایی کشور مستقل، پایدار و قابل زندگی فلسطین است.

وی بر لزوم پایان اشغالگری اسرائیل در سایر اراضی اشغالی کشورهای عربی از جمله جولان سوریه و اراضی اشغالی لبنان تاکید کرد و توضیح داد که این مساله راه حل پایدار قضیه فلسطین است و صلح و ثبات در خاورمیانه بدون این راه حل محقق نمی شود.

نماینده دائم قطر در سازمان ملل مجددا تعرضات پی در پی اسرائیل به مسجد الاقصی از سوی نظامیان اسرائیلی و شهرک نشینان را محکوم کرد.

عمان نیز بر موضع ثابت خود نسبت به قضیه فلسطین و حمایت از برپایی کشور مستقل فلسطین در مرزهای 1967 به پایتختی قدس شرقی براساس طرح صلح عربی و مصوبات بین المللی مرتبط تاکید کرد.

حارب بن نمیر آل سعید، نماینده دائم عمان در سازمان ملل اشاره کرد که اقدامات اسرائیلی ها مایه نگرانی جامعه بین الملل و غیر قانونی است.

وی از جامعه بین الملل خواست مقامات اسرائیل را به احترام به قوانین بین المللی وادار کند و مسئولیت آن درخصوص عدم به خطر انداختن جان ملت فلسطین و سایر ساکنان عرب اراضی اشغالی را یادآور شود.

وی از جامعه بین الملل خواست به فراخوان های پی در پی برای حمایت لازم از ملت فلسطین به دید مثبت بنگرند.

آل سعید اشاره کرد که عدم پایبندی جامعه بین الملل به مسئولیات خود، اسرائیل را به افراط گرایی و سیاست های آزار و اذیت ملت فلسطین تشویق می کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
الخلیج آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا