خبر اولسیاسی

فرمانده سپاه شمالغرب ایران: هنگام رویارویی با امریکا، کردستان عراق بهای آن را خواهد پرداخت

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا سپاه ایران بر مخالفت با هرگونه حضور آمریکا در مرزهای ایران تاکید کرد و گفت هنگامی که با آمریکایی‌ها رویارو خواهیم شد این کردستان عراق است که بهای آن را خواهد پرداخت.

میدل ایست نیوز: سردار محمد تقی اصانلو، فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا سپاه پاسداران ایران ضمن تاکید بر اشراف کامل بر مواضع گروه های تروریستی در شمال عراق، تحریم ها علیه ایران را دلیلی بر شکست و ناکامی آمریکا برشمرد.

اصانلو فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا سپاه پاسداران ایران در گفتگویی اختصاصی با شبکه المیادین به اظهارنظر پیرامون تازه‌ترین تحولات در مرزهای ایران و عراق پرداخت.

بر اساس این گزارش، سردار اصانلو تاکید کرد: مرزها تحت کنترل نیروهای مسلح ایران قرار دارد اما متأسفانه مرز عراق شاهد تحرکات بی ثبات کننده است.

وی افزود: اوضاع در مرزها پایدار است. مقامات ایران از مقامات کردستان عراق خواستند گروه‌های تروریستی را منحل کنند اما با کمال تأسف هیچ گونه همکاری در این خصوص صورت نگرفته است. آنها به خوبی می‌دانند که ما بر مواضع گروه‌های تروریستی در هرنقطه ای که متمرکز شوند، اشراف کامل داریم.

سردار اصانلو تصریح کرد: ما می‌توانستیم سرکرده یکی از این گروه‌های تروریستی را هدف قرار دهیم اما سپاه پاسداران به دلیل اینکه وی همراه همسر و خانواده اش بود این کار را انجام نداد.

وی همچنین با بیان اینکه ایران هسته‌های تروریستی را در هر جایی که باشند هدف قرار خواهد داد، افزود که سپاه پاسداران حدود 23 جلسه را با طرف مقابل برای حل موضوع از طریق دیپلماسی برگزار کرده و موضع خود را به طرف عراقی اطلاع داده است.

اصانلو اظهار داشت: ما پرونده‌های واضحی را درباره تروریست‌هایی که اقلیم کردستان عراق از آنها میزبانی می‌کند، تهیه کردیم و خواستار تحویل آنها به ایران شدیم. هرچقدر که مقامات کردستان عراق تروریست‌های تحت پیگرد را سریع‌تر تحویل دهند، اوضاع بهتر خواهد شد.

وی ادامه داد: ما می‌دانیم که مقامات اقلیم کردستان روابط خود را با آمریکایی‌ها پنهان نمی‌کنند و ما در این خصوص دخالت نمی‌کنیم.

سردار اصانلو در عین حال بر مخالفت با هرگونه حضور آمریکا در مرزهای ایران تاکید کرد و افزود هنگامی که با آمریکایی‌ها رویارو خواهیم شد این کردستان عراق است که بهای آن را خواهد پرداخت. آمریکایی‌ها می‌دانند که ما درباره تجهیزات و حضور و استقرار نظامی آنها اطلاعات کامل داریم و می‌توانیم آنها را هدف قرار دهیم.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا سپاه ایران درباره تحریم‌های آمریکا علیه ایران هم گفت: این تحریم‌ها چیز جدیدی نیست و تأثیری بر ما نداشته و نخواهد داشت و نشانگر شکست آمریکایی‌ها است و مردم ایران باید بدانند که موضوع تحریم‌ها به یک موضوع پوسیده تبدیل شده است.

اصانلو تاکید کرد: من چیزی در ایالات متحده ندارم که تحریمم کنند و هر کاری که می‌کنند بی فایده است. ما می‌دانیم که آمریکایی‌ها گروه‌های تروریستی را به منظور حمله به ایران آموزش می‌دهند و تأمین مالی می‌کنند.

وی در عین حال تصریح کرد که سپاه پاسداران ایران هر کاری را که بتواند برای رفع نیازهای ملت ایران انجام خواهد داد.

منبع
خبرگزاری مهر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا