ترکیه: برنامه ای برای دیدار اردوغان و اسد وجود ندارد

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه گفت که هیچ برنامه‌ای برای دیدار رؤسای جمهور ترکیه و سوریه وجود ندارد و خواستار ادغام ایران در صحنه ژئوپلتیک منطقه شد.

میدل ایست نیوز: سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه گفت که هیچ برنامه‌ای برای دیدار رؤسای جمهور ترکیه و سوریه وجود ندارد و خواستار ادغام ایران در صحنه ژئوپلتیک منطقه شد.

به گزارش «آناتولی»، ابراهیم کالن، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه، در مصاحبه با سرویس انگلیسی «الجزیره» گفت که هیچ برنامه‌ای برای دیدار «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه با «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه وجود ندارد.

او گفت که پیغام اردوغان به اسد این است که اگر مسئولانه رفتار کند و نگرانی‌های امنیتی ترکیه را برطرف کند و اجازه پیشرفت روند سیاسی در این کشورش را بدهد و ضامن ثبات و صلح منطقه‌ای باشد «آماده اعطای فرصت دیدار به وی است».

وی افزود که ترکیه همچنان از «اپوزیسیون مشروع» سوریه حمایت می‌کند «آن هم در شرایطی که همه دنیا به خصوص امریکا و اروپا و بسیاری کشورهای عربی آنها را فراموش کرده‌اند».

کالن همچنین درباره دیدار اردوغان و «عبدالفتاح السیسی»، رئیس جمهوری مصر، نیز گفت که فعلا برنامه‌ای برای دیدار آنها در کار نیست و باید منتظر روند تحولات بود.

او درباره ایران نیز گفت که باید «به جای منزوی کردن ایران، آن را در صحنه ژئوپلتیک منطقه ادغام کنیم».

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا