نشست ایران و عربستان درباره حج در ماه آینده برگزار می شود

سازمان حج و زیارت ایران با اشاره به مذاکرات اولیه برای حج تمتع سال آینده از نشست وزیر حج و عمره عربستان و رئیس سازمان حج و زیارت برای امضای تفاهم‌نامه در ماه آینده خبر داد.

میدل ایست نیوز: سازمان حج و زیارت ایران با اشاره به مذاکرات اولیه برای حج تمتع سال آینده از نشست وزیر حج و عمره عربستان و رئیس سازمان حج و زیارت برای امضای تفاهم‌نامه در ماه آینده خبر داد.

به گزارش ایرنا، مذاکرات اولیه سازمان حج و زیارت و وزارت حج و عمره عربستان به منظور اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم برای برگزاری هرچه بهتر حج 1402 (1444 قمری) و ارائه خدمات شایسته به حجاج ایرانی، روز گذشته یکشنبه 13 آبان به صورت وبیناری برگزار شد.

این دور از مذاکرات، میان سازمان حج و زیارت با حضور اکبر رضایی معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت ایران با مسئولان وزارت حج و عمره عربستان درباره بررسی عملیات حج گذشته و طرح نظرات و پیشنهادات به منظور تسهیل در برگزاری حج آینده صورت گرفت.

محورهای این گفت و گو بخش های مختلفی از جمله خدمات در حوزه اسکان، حمل و نقل، خدمات فرودگاهی، خدمات ایام تشریق و مشاعر مقدسه، تغذیه و تدارکات بود که از سوی دست اندرکاران سازمان حج وزیارت ایران مطرح و مقرر شد موضوعات توسط وزارت حج و عمره عربستان و سایر دستگاه های مسئول تا حصول نتیجه پیگیری شود.

این مذاکرات نخستین گام در برنامه ریزی های رسمی حج بین دو کشور ایران و عربستان در حوزه حج تمتع 1402 محسوب و مثبت ارزیابی می شود و مقرر است حدود یک ماه آینده نشست رسمی بعدی در عربستان و با حضور وزیر حج و عمره عربستان و رییس سازمان حج و زیارت تشکیل و تفاهم نامه حج 1402 به امضا برسد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا