آیت الله العظمی سیستانی: سرکوب فکری، دینی و محدودیت آزادی‌های اساسی موجب رنج بسیاری از مردم است

مرجعیت عالی شیعه در دیدار معاون دبیرکل سازمان ملل بر ضرورت تحقق میزانی از عدالت در جوامع مختلف برای تحقق کرامت انسانی مورد نظر خداوند تأکید کرد.

میدل ایست نیوز: مرجعیت عالی شیعه در دیدار معاون دبیرکل سازمان ملل بر ضرورت تحقق میزانی از عدالت در جوامع مختلف برای تحقق کرامت انسانی مورد نظر خداوند تأکید کرد.

بر اساس بیانیه رسمی دفتر آیت‌الله العظمی سیستانی، ایشان امروز در نجف اشرف «میگل آنخل موراتینوس»، معاون دبیرکل سازمان ملل که مأمور تنظیم نقشه راه حفاظت از مزارهای دینی پس از حملات گوناگون در سطح جهان است، و نیز «جنین هنیس پلاسخرت» نماینده سازمان ملل متحد در امور عراق را به حضور پذیرفت.

در این دیدار، ایشان پس از شنیدن گزارش معاون دبیرکل سازمان ملل درباره طرح خود و اقدامات جاری برای اجرای آن، بر اهمیت تلاش برای ترویج فرهنگ هم‌زیستی و مبارزه با خشونت و نفرت‌پراکنی و تثبیت ارزش‌های هم‌بستگی مبتنی بر رعایت حقوق و احترام متقابل میان پیروان ادیان و باورمندان به رویکردهای فکری تأکید کرد.

مرجعیت عالی شیعه همچنین به رنج‌های بسیاری از مردم و طیف‌های قومی و نژادی و اجتماعی در نقاط گوناگون جهان در نتیجه سرکوب فکری و دینی و محدویت آزادی‌های اساسی و نبود عدالت اجتماعی و شکل‌گیری جنبش‌های افراطی‌ای اشاره کرد که از خشونت علیه غیر نظامیان بیگناه استفاده می‌کند و به مراکز دینی و آثار باستانی دیگرانی که به لحاظ فکری و عقیدتی با ایشان هم‌نظر نیست حمله می‌کنند.

ایشان بر ضرورت رسیدگی به عوامل پیشین این پدیده‌های غیر قابل قبول و کاملا محکوم و تلاش جدی برای تحقق میزانی از عدالت و آرامش در جوامع مختلف که شایسته کرامت انسانیِ مورد نظر خداوند تأکید کرد و افزود که تحقق چنین عدالتی فضا را برای جلوگیری از اندیشه‌های افراط‌گرا فراهم می‌کند.

مرجعیت عالی شیعه همچنین از تلاش‌های سازمان ملل در این باره قدردانی و برای معاون دبیرکل سازمان ملل آرزوی موفقیت کرد و از او خواست سلام وی را به دبیرکل سازمان ملل برساند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
دفتر آیت الله العظمی سیستانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا