گزارش ارتش اسرائیل درباره اقداماتش در سال 2022/ده‌ها عملیات در سوریه و فلسطین

ارتش اسرائیل با انتشار بیانیه‌ای آمارهایی درباره فعالیت خود در سال 2022 ارائه و به اجرای ده‌ها عملیات در سوریه اذعان کرد.

میدل ایست نیوز: ارتش اسرائیل با انتشار بیانیه‌ای آمارهایی درباره فعالیت خود در سال 2022 ارائه و به اجرای ده‌ها عملیات در سوریه اذعان کرد.

به گزارش «آناتولی»، ارتش اسرائیل با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد که در سال 2022 ده‌ها عملیات علیه صدها هدف با صدها موشک در سوریه اجرا کرده است.

اسرائیل حملات خود به سوریه را «جنگ در دل جنگ‌ها» می‌خواند و مدعی است که در این حملات مواضع ایران و حزب‌الله لبنان و محموله‌های سلاح ایرانی را هدف قرار می‌دهد.

همچنین ارتش اسرائیل به اجرای 3 هزار عملیات بازداشت در سال 2022 اعتراف کرد و مدعی شد بیش از 500 سلاح را در کرانه باختری کشف کرده است.

در بیانیه ارتش اسرائیل آمده که 257 حمله هوایی اجرا کرده و 14 تن از سران جهاد اسلامی را در غزه به شهادت رسانده است.

در این گزارش آمده که 4 حمله به خاک لبنان انجام داده و 58 توپ به سمت خاک لبنان شلیک کرده است.

ارتش اسرائیل افزوده که در این سال 15 مانور مشترک با حضور کشورهای خاورمیانه برگزار کرده و 53 دیدار مشترک با مقامات کشورهای شریک در توافقات آبراهام داشته است.

بر اساس این گزارش، در این سال بالگردها و جنگنده‌های نیروی هوایی اسرائیل هزار پرواز انجام داده‌اند و 105 هزار ساعت پرواز کرده‌اند که مشارکت در 16 مانور مشترک نیروی هوایی را هم باید به آن افزود.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا