عراق درباره ازسرگیری محدودیت‌های کرونایی تصمیم می‌گیرد

وزارت بهداشت عراق خبر داد که در هفته جاری درباره بازگشت همه‌گیری کرونا در چین و تدابیر لازم برای جلوگیری از شیوع آن در کشور تصمیم‌گیری خواهد شد.

میدل ایست نیوز: وزارت بهداشت عراق خبر داد که در هفته جاری درباره بازگشت همه‌گیری کرونا در چین و تدابیر لازم برای جلوگیری از شیوع آن در کشور تصمیم‌گیری خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، «ریاض الحلفی»، مدیرکل بهداشت عمومی وزارت بهداشت عراق تأکید کرد که کارشناسان بیماری‌های همه‌گیر در اداره بهداشت عمومی وضعیت پاندمی کرونا در چین را کاملا زیر نظر دارند و افزود که افزایش موارد ابتلا در چین نتیجه سویه‌های جدید اومیکرون و انتقال شدید آنهاست.

وی گفت که برخی کشورهای غربی برای مسافرانی که از چین می‌آیند محدودیت‌هایی برقرار کرده‌اند اما هنوز چنین محدودیت هایی در کشورهای خاورمیانه اعمال نشده است.

الحلفی گفت که وضعیت در حال بررسی است و در هفته جاری جلساتی برای بررسی تدابیر لازم از جمله الزامی کردن کارت واکسیناسیون در کشور برگزار خواهد شد.

او گفت که تقریبا نیمی از موارد سرماخوردگی اومیکرون است و ما بقی آنفلوانزاهای نوع A و B هستند.

این مقام وزارت بهداشت عراق برقراری محدودیت‌های شدید کرونایی در عراق را بعید دانست و گفت که با توجه به بازی‌های جام ملت‌های خلیج در بصره و افزایش ورود مسافران از کشورهای عربی، به احتمال قوی در جلسات پیش رو به توصیه‌های اولیه کرونا بازخواهیم گشت که شامل استفاده از ماسک در اماکن عمومی و واکسیناسیون خواهد بود.

وی گفت که هر فردی که واکسن زده باشد و از ماسک استفاده کند تا 90 درصد در برابر کرونا ایمن است.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
واع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا