مهاجرت 135 هزار نفر از اقلیم کردستان طی 8 سال

انجمن مهاجران بازگشته از اروپا در سراسر اقلیم کردستان اعلام کرد که نزدیک به 135 هزار نفر طی 8 سال گذشته از اقلیم کردستان مهاجرت کردند.

میدل ایست نیوز: «انجمن مهاجران بازگشته از اروپا در سراسر اقلیم کردستان عراق» اعلام کرد که نزدیک به 135 هزار نفر طی 8 سال گذشته از اقلیم کردستان مهاجرت کردند.

به گزارش شفق نیوز، بنابر آمارها و اطلاعات منتشر شده از سوی این انجمن، اکثر مهاجران، جوانان بودند و نبود فرصت شغلی و شرایط بد شهروندان در اقلیم از جمله عوامل اصلی مهاجرت از اقلیم کردستان است.

آمارها نشان می دهد که به علت بهبود وضعیت در اقلیم از سال 2011 تا 2014، مهاجرت معکوس به اقلیم کردستان صورت می گرفت به گونه ای که حدود 37 هزار مهاجر به اقلیم کردستان بازگشتند اما ظهور داعش و بحران های دیگر در اقلیم، معادله را تغییر داده است.

این انجمن در آمارهایش اشاره می کند که اختلال گسترده ای در توازن شمار مهاجران زن و مرد وجود دارد به گونه ای که بسیاری از مهاجران مرد هستند که ممکن است این مساله در آینده به یکی از مشکلات اقلیم کردستان تبدیل شود.

«انجمن مهاجران بازگشته از اروپا به سراسر اقلیم کردستان»، اشاره کرد که پیشتر پیش نویس قانون و پیشنهادهایی به پارلمان اقلیم کردستان درخصوص دلایل مهاجرت و ایجاد سازوکاری برای از بین بردن این پدیده داده شد اما این تلاش ها با شکست مواجه شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
شفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا