الاعرجی: دولت عراق برای تقویت روابط با ناتو جدی است

مشاور امنیت ملی عراق در دیدار با فرمانده نیروهای مشترک ناتو تاکید کرد که دولت برای تقویت روابط با ناتو در راستای توسعه مهارت ها و توانایی نیروهای امنیتی خود جدی است.

میدل ایست نیوز: مشاور امنیت ملی عراق تاکید کرد که دولت برای تقویت روابط با ناتو در راستای توسعه مهارت ها و توانایی نیروهای امنیتی خود جدی است.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع) «قاسم الاعرجی» مشاور امنیت ملی عراق عصر سه شنبه با ژنرال «استوارت مونش»  فرمانده نیروهای مشترک ناتو و هیئت همراه وی دیدار کرد.

این دیدار شاهد بررسی اقدامات ناتو در عراق و راه های تقویت همکاری و مشارکت با این ائتلاف در زمینه های آموزشی، مشاوره و توسعه ظرفیت ها بود.

الاعرجی در این دیدار با بیان مجدد تاکید «محمد شیاع السودانی» نخست وزیر عراق بر مشارکت با ناتو اعلام داشت: دولت کنونی عراق از حمایت تمام جناح‌های سیاسی برخوردار است و در تقویت روابط با ناتو برای توسعه مهارت‌ها و توانایی های نیروهای امنیتی و نظامی خود جدی است.

وی افزود: زمینه های همکاری با ناتو به ویژه در امنیت سایبری بسیار گسترده است، زیرا ناتو تجربیات زیادی دارد که می توان در این زمینه از آن استفاده کرد. عراق به تامین امنیت مرزها و جلوگیری از نفوذ تروریست ها و باندهای قاچاق مواد مخدر نیاز دارد.

الاعرجی عنوان کرد: از جمله رویکردهای دولت عراق، موفقیت کار بازیگران بین المللی در این کشور از جمله ناتو است و نیروهای عراقی تجربه زیادی در زمینه مبارزه با تروریسم به دست آورده اند.

ژنرال مونش نیز عنوان داشت: ناتو مشارکت بسیار خوبی با دولت عراق دارد تا توانایی نهادهای نظامی و امنیتی را افزایش دهد. این نهاد برای ایجاد یک مشارکت بلندمدت که به نفع هر دو طرف باشد، تلاش می کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
واع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا