توافقنامه ژاپن و یونسکو برای اشتغال جوانان استان نینوای عراق

سفارت ژاپن در عراق و سازمان یونسکو توافقنامه ای برای ارتقاء توانایی جوانان استان نینوا در اشتغال و تاب آوری آنان امضا کردند.

میدل ایست نیوز: سفارت ژاپن در عراق و سازمان یونسکو توافقنامه ای برای ارتقاء توانایی جوانان استان نینوا در اشتغال و تاب آوری آنان امضا کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع) سفارت ژاپن با حضور «علاء عبدالحسن» مشاور وزارت آموزش عالی و تحقیقات علمی عراق، توافقنامه ای را با یونسکو برای ارتقاء توانایی جوانان استان نینوا در اشتغال و تاب آوری آنان امضا کردند.

«پاولو فونتانی» مدیر دفتر یونسکو در عراق گفت: امضای قرارداد با سفارت ژاپن با حضور وزارت آموزش عالی و دانشگاه فنی شمال که ذینفع اصلی این پروژه است انجام شد. هدف این پروژه ادغام آن با سایر طرح های یونسکو است که بخش آموزش، به ویژه آموزش و پرورش حرفه ای را هدف قرار می دهند.

«فوتوشی ماتسوموتو» وزیر ژاپن در عراق نیز گفت که کشورش پایبند به بازسازی موصل پس از سال‌ها جنگ با تروریسم و ایجاد روحیه در جوانان این منطقه است.

مشاور وزارت آموزش عالی عراق نیز گفت که این طرح در حمایت از اشتغال جوانان و دانشجویان دانشگاه فنی شمال واقع در استان نینوا، حائز اهمیت است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
واع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا