رئیس جمهوری عراق در دیدار با سفرای آسیایی: روابط ما با همسایگان ازجمله ترکیه خوب است

«عبدللطیف جمال رشید» امروز سه شنبه در کاخ بغداد با جمعی از سفرای کشورهای آسیایی و نیز سفیر روسیه در عراق دیدار کرد.

میدل ایست نیوز: رئیس جمهوری عراق در دیدار با سفرای کشورهای آسیایی، از مسائل داخلی این کشور سخن گفت.

به گزارش دفتر ریاست جمهوری عراق «عبدللطیف جمال رشید» امروز سه شنبه در کاخ بغداد با جمعی از سفرای کشورهای آسیایی و نیز سفیر روسیه در عراق دیدار کرد.

در ابتدای این دیدار رئیس جمهور عراق ضمن خوش آمد گویی به میهمانان، بر اهمیت توسعه همکاری ها میان عراق و کشورهای آنان به گونه ای که ضامن پیشرفت و رفاه مردم باشد تاکید کرد.

رشید در یک گفت و گوی نسبتا طولانی عنوان کرد که عراق امروز، عراقی بدون تروریسم، خشونت و جنگ است و افزود: این پیامی است که امیدوارم به کشورهای خود منتقل کنید.

رئیس جمهور عراق گفت که استان نینوا و استان های دیگر، پس از رنج ناشی از تروریسم، ثبات امنیتی را تجربه می کنند و نهادهای خدماتی و بهداشتی در حال حاضر در موقعیت خوبی قرار دارند. پایتخت، بغداد، نیز باثبات و امن است.

رشید تاکید کرد که روابط ما با همسایگان خوب است و با ترکیه نیز روابط خوبی داریم. مسائلی با ترکیه پیرامون مرزها و حق آبه وجود دارد که امیدواریم با حل و فصل این مسائل، روابط میان دو کشور تقویت شود.

رئیس جمهوری عراق به شرکت در اجلاس داووس و دیدارهای حاشیه آن نیز اشاره کرد و گفت که رؤسای جمهور، رهبران و سیاستمداران در این دیدارهای تمایل خود را برای ایجاد روابط مستحکم با عراق ابراز کردند.

رشید گفت که دولت عراق در حال حاضر برنامه ای شامل بهبود سطح معیشتی و خدمت رسانی به مردم در دست اجرا دارد و افزود: قانون بودجه به زودی تصویب می شود. ما برنامه هایی برای حل مشکل مسکن و برنامه های راهبردی برای ساخت شهرک های صنعتی و تکمیل طرح بندر بزرگ فاو و برنامه هایی دیگر در حوزه تولید نفت و گاز داریم.

رئیس جمهور عراق همچنین در مورد روابط دولت و اقلیم کردستان سخن گفت و تاکید کرد که روابط دو طرف خوب است و تمایل مشترک برای حل مسائل باقی مانده مطابق با قانون اساسی عراق وجود دارد.

سفرای میهمان نیز با قدردانی از رئیس جمهوری عراق به دلیل استقبال گرم او، بر اشتیاق کشورهای خود و تمایل آنها به تحکیم روابط در تمام سطوح در راستای تحقق خواسته های مردم، تاکید کردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
دفتر ریاست جمهوری عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا