آمار تفصیلی 36 شرکت خریدار نفت عراق در ماه دسامبر

شرکت‌ بازاریابی و فروش نفت عراق با ارائه آماری تفصیلی خبر داد که شرکت‌های چینی و هندی خریدار حدود 40 درصد نفت صادراتی عراق در ماه دسامبر بوده‌اند.

میدل ایست نیوز: شرکت‌ بازاریابی و فروش نفت عراق با ارائه آماری تفصیلی خبر داد که شرکت‌های چینی و هندی خریدار حدود 40 درصد نفت صادراتی عراق در ماه دسامبر بوده‌اند.

به گزارش «یس عراق» شرکت بازاریابی و فروش نفت عراق (سومو) اعلام کرد از میان 36 شرکت که خریدار نفت عراق در ماه دسامبر بوده‌اند، 7 شرکت چینی و 7 شرکت هندی بوده‌اند که مجموعا 38.8 درصد صادرات نفت عراق را در این ماه به خود اختصاص داده‌ند.

این گزارش افزوده که کره جنوبی با 4 شرکت در رتبه سوم و امریکا و ایتالیا هر کدام با 3 شرکت در رتبه چهارم جای دارد.

همچنین یونان با دو شرکت در رتبه بعدی جای دارد.

تعداد مشتریان عراق در اسپانیا، هلند و انگلستان، ترکیه، روسیه، امارات، مصر، اردن، کویت، تایوان، مالزی هم هر کدام یک شرکت بوده است.

این شرکت افزوده که در فروش نفت استانداردهای بین المللی را در نظر می‌گیرد و مشتریانش نوعا شرکت های بزرگ جهانی و شرکت متوسط مستقل هستند.

در این آمار تأکید شده که شرکت‌هایی که بیشترین حجم نفت را از عراق در ماه دسامبر خریدار کرده‌اند به ترتیب شرکت «هندوستان» هند، کوگاز کره جنوبی، پتروچاینای چین، اکسان موبیل امریکا، شل هلند و انی ایتالیا بوده‌اند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
یس عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا