بیانیه 237 نماینده مجلس ایران درباره هتک حرمت قرآن کریم

۲۳۷ تن از نمایندگان مجلس شورای ایران در محکومیت اهانت به ساحت قرآن کریم بیانیه ای صادر کردند.

میدلایست نیوز: ۲۳۷ تن از نمایندگان مجلس شورای ایران در محکومیت اهانت به ساحت قرآن کریم بیانیه ای صادر کردند.

به گزارش خبرگزاری ایرانی «ایسنا»، احمد امیرآبادی فراهانی در جلسه علنی امروز چهارشنبه (25 ژانویه) مجلس بیانیه ۲۳۷ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در محکومیت اهانت به ساحت مقدس کتاب آسمانی قرآن کریم را قرائت کرد که متن این بیانیه به شرح زیر است:

«بسمه تعالی

بار دیگر در عرصه گاه فرهنگ جاهلیت مدرن قرن و در سایه شوم حمایت دولت های تحت نفوذ لایه های قدرت های صهیونیستی، شیاطین انسی سر برآورده اند و در بلاد معنویت‌ ستیز غرب به ساحت مقدس کتاب آسمانی قرآن کریم اهانت کردند. این اقدام نابخشودنی و اهانت به مقدسات ادیان آسمانی یک ستیز سازمان یافته از سوی قدرت های استکباری است.

دولتمردان غرب به بهانه واهی حمایت از آزادی بیان، دست عناصر افراط گرا و تندرو را در مسیر نفرت پراکنی علیه مقدسات باز می گذارند. اسلام ستیزی و اسلام هراسی در جوامع خود را نهادینه می کنند.

قرآن کریم مبنای اعتقادی بیش از دو میلیارد مسلمان در جهان است، چگونه و براساس کدام جایگاه حقوقی، کشوری به خود اجازه می دهد به اعتقادات و مقدسات مسلمانان جهان اینگونه هتک حرمت کند؟

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن محکومیت شدید اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم که با مجوز رسمی کشور سوئد انجام شده است، از سازمان کنفرانس اسلامی با ۵۷ عضو که در ۴ قاره جهان حضور دارند و می تواند نقش مهمی در سازمان ملل متحد ایفا کنند، درخواست می کنیم اقدام لازم برای مقابله با اهانت های سازمان یافته علیه مقدسات مسلمانان جهان انجام دهند.»

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا