رشید در دیدار با فرمانده ناتو: بغداد و شهرهای دیگر شاهد بهبود و ثبات امنیت هستند

رئیس جمهوری عراق تاکید کرد که بغداد و بقیه شهرهای این کشور شاهد بهبود و ثبات امنیت هستند و عراق به دنبال توسعه قابلیت های نظامی و اطلاعاتی خود با همکاری دوستان است.

میدل ایست نیوز: رئیس جمهوری عراق تاکید کرد که بغداد و بقیه شهرهای این کشور شاهد بهبود و ثبات امنیت هستند و عراق به دنبال توسعه قابلیت های نظامی و اطلاعاتی خود با همکاری دوستان است.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع) دفتر ریاست جمهوری عراق در بیانیه ای اعلام کرد: «عبداللطیف جمال رشید» رئیس جمهوری عراق امروز چهارشنبه در کاخ بغداد با ژنرال «استوارت مونش» فرمانده نیروهای مشترک در «ناپل» و ژنرال «جیووانی آنوچی» فرمانده ناتو در عراق دیدار کرد.

در این دیدار اقدامات انجام شده توسط ناتو در عراق و نقش آن در ارائه مشاوره و آموزش به نیروهای امنیتی عراق به منظور آمادگی و ارتقای توان نظامی آنها مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس جمهوری عراق عنوان کرد که کشورش به دنبال توسعه توان نظامی و اطلاعاتی خود با همکاری دوستان است، به گونه ای که تلاش های خود را در مبارزه با تروریسم و ​​از بین بردن کانون های آن افزایش دهد تا امنیت و ثبات در شهرهای عراق را تحکیم بخشد.

رشید درباره سفر اخیر خود به داووس و دیدارهایی که در مورد جنگ کنونی میان روسیه و اوکراین صورت گرفت سخن گفت، و با تاکید بر آنچه در کنفرانس گذشت، اظهار داشت که جنگ ها و درگیری ها خسارات مادی، اقتصادی و نظامی و تلفات غیرنظامیان را موجب می شود.

وی با یادآوری جنگ‌های بیهوده‌ای که عراق پشت سر گذاشت و باعث صرف هزینه‌های هنگفت، توقف توسعه و رشد کشور و افول اقتصادی کشور شد، ابراز امیدواری کرد تا درگیری‌ها و جنگ‌ها پایان یابد و صلح بر جهان حاکم شود.

رشید گفت که پایتخت، بغداد، و بقیه شهرهای عراق طی دو سال گذشته شاهد بهبود و ثبات در امنیت بوده اند که این امر به موفقیت برنامه دولت کمک می کند.

وی در این دیدار بر تلاش برای بهبود شرایط از طریق جذب سرمایه گذاری و پیشبرد اقتصاد عراق به ویژه طرح توسعه و گسترش شهر صنعتی فاو، نوسازی حمل و نقل، صنایع پتروشیمی و انرژی های تجدیدپذیر، توقف گاز سوزی و بهره مندی از آن به صورت صنعتی و نیز برگزاری همایش ها و جشنواره های ورزشی، ارتقای واقعیت آموزش و اصلاح روند این بخش حیاتی تاکید کرد.

رئیس جمهوری عراق با قدردانی از مواضع ناتو در حمایت از عراق در جنگ علیه تروریسم و ​​نقش آن در چارچوب برنامه های ایجاد توانمندی نظامی و ارائه مشاوره های امنیتی، ابراز امیدواری کرد که همکاری ها به گونه ای ادامه یابد که به اهداف مورد نظر در تقویت امنیت کشور دست یابد.

فرماندهی نیروهای مشترک در ناپل نیز با ابراز تمایل به تحکیم روابط با عراق در مراحل پیش رو، بر اهمیت اقدام مشترک و هماهنگی برای مبارزه با تروریسم و ​​لزوم ارتباط با مقامات عراقی به گونه ای که به موفقیت اقداماتشان در عراق کمک کند تاکید کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
واع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا