«عبداللطیف رشید» خواستار افزایش سرمایه‌گذاری کشورهای عربی در عراق شد

رئیس جمهوری عراق در دیدار سفرای کشورهای عربی خواستار همکاری برای افزایش سرمایه‌گذاری این کشورها در عراق و بازتاب دادن تصویری واقعی از امنیت و ثبات این کشور شد.

میدل ایست نیوز: رئیس جمهوری عراق در دیدار سفرای کشورهای عربی همکاری برای افزایش سرمایه‌گذاری این کشورها در عراق و بازتاب دادن تصویری واقعی از امنیت و ثبات این کشور را خواستار شد.

بر اساس بیانیه رسمی دفتر رئیس جمهور عراق، «عبداللطیف رشید» امروز در کاخ ریاست جمهوری عراق میزبان سفرای کشورهای عربی در بغداد بود.

وی در این دیدار تأکید کرد که دولت جدید هرچند با تأخیر تشکیل شد اما برنامه‌ای جدی و مبتنی بر تشخیص اولویت‌ها به خصوص در ارائه خدمات ضروری و بازسازی زیرساخت‌های کشور دارد و این چیزی است که در سایه امنیتی که عراق امروز پس از دهه‌ها جنگ و تروریسم و خشونت به دست آورده قابل تحقق است.

او با اشاره به مشارکت خود در نشست سران اتحادیه عرب در الجزایر، مصوبات این نشست و موفقیت الجزایر در برگزاری آن را شایسته تحسین دانست و تأکید کرد که سران کشورهای عربی از تشکیل دولت عراق و نقش این کشور در حل و فصل اختلافات میان کشورهای عربی استقبال کرده‌اند.

رشید ادامه داد که حفاظت از محیط زیست به یک مسئله جهانی تبدیل شده که توجه کشورهای منطقه نیز به این موضوع جلب شده است و افزود که کشورهای اروپایی در نشست داووس برای کمک به عراق در این عرصه ابراز آمادگی کرده‌اند.

وی گفت که عراق فرصت‌های سرمایه‌گذاری امیدبخشی دارد اما نیازمند تقویت زیرساخت‌های خود است و باید برای ایجاد فضای مناسب سرمایه‌گذاری با کشورهای عربی همکاری کند.

رئیس جمهوری عراق از سفرای کشورهای عربی خواست که شرکت‌های کشورهایشان را به سرمایه‌گذاری در عراق تشویق کنند و تصویری واقعی از وضعیت امروز عراق و امنیت در این کشور ارائه دهند و از عدم بازتاب امنیت و ثبات عراق در رسانه‌ها ابراز نارضایتی کرد.

در این دیدار، سفرای کشورهای عربی نیز از دعوت رئیس جمهور عراق قدردانی کردند و سفیر امارات تأکید کرد که شرکت‌های این کشور در حال انجام اقدامات لازم برای آغاز فعالیت در عراق هستند.

سفیر عربستان نیز در این دیدار تأکید کرد که اقتصاد به قدرتی جایگزین قدرت نظامی تبدیل شده و افزود که باید برای گسترش سرمایه‌گذاری و استفاده از فرصت‌های موجود هماهنگی‌هایش بیشتری انجام شود.

سفیر لبنان نیز بر اهمیت تقویت بخش خصوصی در عراق تأکید کرد.

سفیر سوریه نیز ابراز امیدواری کرد که عراق در بهبود روابط کشورهای عربی با سوریه وارد عمل شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
دفتر ریاست جمهوری عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا