وعده بن غفیر برای ادامه یورش به مسجدالاقصی

یک روز پس از دیدار نتانیاهو با پادشاه اردن در امان، وزیر امنیت داخلی اسرائیل گفت که به یورش به مسجد الاقصی ادامه می دهد.

میدل ایست نیوز: یک روز پس از دیدار نتانیاهو با پادشاه اردن در امان، وزیر امنیت داخلی اسرائیل گفت که به یورش به مسجد الاقصی ادامه می دهد.

به گزارش «آناتولی» «ایتمار بن غفیر» وزیر امنیت داخلی اسرائیل گفت: «با تمام احترامی که برای اردن قائلم، اسرائیل یک کشور مستقل است. من به حرم (مسجد الاقصی) رفتم و به این کار ادامه خواهم داد».

بن غفیر پیش از این در سوم ژانویه جاری به مسجد الاقصی یورش برد که به محکومیت فلسطینی‌ها، جامعه عرب و مسلمانان منجر شد و انتقادهای بین‌المللی را برانگیخت.

دفتر نخست وزیری اسرائیل در بیانیه ای که پس از دیدار روز سه شنبه پادشاه اردن و نتانیاهو منتشر کرد، اشاره ای به موضوع مسجد الاقصی نکرد.

اما رسانه های اسرائیلی گفتند که ظاهراً نتانیاهو قول داده تا وضع موجود در اماکن مقدس را حفظ کند.

مقامات اردن پس از این دیدار در بیانیه ای اعلام کردند که ملک عبدالله دوم بر لزوم احترام به جایگاه تاریخی و قانونی موجود در مسجدالاقصی و عدم تعرض به آن تاکید کرده است.

وی همچنین بر لزوم حفظ آرامش و توقف اعمال خشونت‌آمیز به منظور گشودن افق سیاسی برای روند صلح تاکید کرده و توقف هرگونه اقدامی که تضعیف کننده صلح باشد را خواستار شده است.

اداره اوقاف اسلامی قدس، وابسته به وزارت اوقاف اردن، مسئولیت مدیریت امور مسجدالاقصی را بر عهده دارد. اما از سال 2003، پلیس اسرائیل به طور یکجانبه به افراط گرایان اسرائیلی اجازه یورش به مسجدالاقصی را داده است. اداره اوقاف اسلامی قدس نیز ضمن اعتراض به این اقدامات، توقف اینگونه کارها را خواستار شده اما پاسخی از سوی مقامات اسرائیل داده نشده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا