رشید: زمان اجرای عدالت در حق ایزدی ها فرا رسیده است

رئیس جمهور عراق تاکید کرد که زمان اجرای عدالت در حق ایزدی ها و مراقبت و توجه به آنها فرا رسیده است.

میدل ایست نیوز: رئیس جمهور عراق تاکید کرد که زمان اجرای عدالت در حق ایزدی ها و مراقبت و توجه به آنها فرا رسیده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع) دفتر ریاست جمهوری عراق در بیانیه ای اعلام کرد: «عبداللطیف جمال رشید» رئیس جمهور عراق امروز پنجشنبه در کاخ بغداد با «حازم تحسین بیگ» رهبر ایزدیان عراق و جهان و هیئت همراهش که شامل سران طوایف، شخصیت های اجتماعی و مذهبی بود، دیدار کرد.

رشید در این دیدار عنوان کرد: ایزدی ها از جمله اقشار اصیلی هستند که در جنگ با داعش فداکاری های زیادی کردند و مورد تعرض جنایات تروریستی مختلفی از جمله کشتار، آوارگی و اسارت قرار گرفتند و زمان آن فرا رسیده است که عدالت را در حق آنها رعایت کرده و مورد مراقبت و توجه قرار گیرند.

وی افزود که از جنایات فجیعی که داعش علیه ایزدی ها مرتکب شده بود و نیز جنایت فجیعی که زمان دیکتاتوری صدام در شهر حلبچه رخ داد، بسیار متاثر بود.

رئیس جمهور عراق با تقدیر از موضع انسان دوستانه پارلمان آلمان، تصویب آنچه داعش علیه ایزدی ها انجام داده، به عنوان جنایت نسل کشی توسط پارلمان آلمان و دیگر کشورها را تمجید کرد.

رشید خواستار بهبود تلاش های بین المللی برای آگاهی از سرنوشت ایزدی های مفقود شده و حل این موضوع به دلیل تبعات اجتماعی و قانونی آن شد.

وی با اشاره به لزوم تسریع در بازگشت آوارگان، ایجاد فضای مناسب برای آنها، تخلیه کمپ ها و بازسازی هر چه سریعتر شهر سنجار، از سازمان های ملل متحد و وزیر مهاجرت و آوارگان خواست تا تلاش بیشتری در این زمینه انجام دهند و ادارات سنجار را به فعالیت خود بازگردانند.

تحسین بیگ نیز بر پایبندی ایزدی های عراق به هویت ملی خود و اصرار آنها بر تقویت وحدت میان اقشار عراق به گونه ای که انسجام و پیوند میان مردم را تقویت کرده و صلح و امنیت مدنی را حفظ کند، تأکید کرد.

رهبر ایزدیان ابراز امیدواری کرد تا رئیس جمهور برای مسئولیت دفاع از حقوق ایزدی ها را بر عهده بگیرد و حامی مطالبات آنها برای بازگشت و بازسازی شهر سنجار و ارائه خدمات لازم به مردم این شهر باشد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا