توافق قطر و ژاپن بر سر گسترش همکاری در حوزه‌های مختلف

قطر و ژاپن درخصوص گسترش سرمایه‌گذاری‌های مشترک در حوزه‌های مختلف و تقویت همکاری دفاعی و امنیت سایبری توافق کردند.

میدل ایست نیوز: قطر و ژاپن درخصوص گسترش سرمایه گذاری های مشترک در حوزه انرژی پاک، تقویت همکاری دفاعی، همکاری در حوزه امنیت سایبری و توافق بر سر معافیت شهروندان قطر از دریافت روادید ورود به ژاپن رایزنی کردند.

به گزارش الخلیج آنلاین، نشست گفت وگوی استراتژیک قطر و ژاپن به ریاست محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر و یوشیماسا هایاشی، وزیر خارجه ژاپن در مقر وزارت خارجه ژاپن برگزار شد.

در این نشست گسترش سرمایه گذاری های مشترک در حوزه انرژی، انرژی پاک و تقویت روابط فرهنگی بررسی شد.

دو طرف همکاری و تبادل تجربه در حوزه امنیت سایبری و تقویت همکاری دفاعی و تبادل تجربه در حوزه فناوری علاوه بر تقویت سرمایه گذاری های خصوصی و تبادل سفر تاجران بین دو کشور را نیز بررسی کردند.

قطر و ژاپن بر سر تبادل یادداشت تفاهم درخصوص معافیت شهروندان قطری از دریافت روادید ورود به ژاپن از طریق پیش ثبت نام مسافران قطری که قصد ورود به ژاپن را دارند، توافق کردند.

وزرای خارجه دو کشور نسبت به پیامد و نتیجه تعرضات اخیر اسرائیل در فلسطین ابراز نگرانی کردند و حمایت خود از مصوبات قانونی بین المللی درخصوص قضیه فلسطین را اعلام کردند.

دو طرف بر لزوم پایان بحران روسیه و اوکراین از طریق گفت وگو و دیپلماسی و اهمیت تداوم حمایت بشردوستانه از افغانستان تاکید کردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
الخلیج آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا