لاوروف: توافق شد ایران در حل اختلافات ترکیه و سوریه مشارکت کند

وزیر امور خارجه روسیه گفت که توافقی پیرامون مشارکت ایران در حل و فصل اختلافات در روابط میان ترکیه و سوریه انجام شده است.

میدل ایست نیوز: سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در دیدار با همتای مصری خود در مسکو گفت که روسیه می خواهد تماس های آینده برای عادی سازی روابط میان ترکیه و سوریه با میانجی گری مسکو و تهران باشد.

به گزارش «روسیا الیوم» «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در نشست مطبوعاتی روز سه شنبه با «سامح شکری» همتای مصری خود گفت: از تلاش های رئیس جمهوری ترکیه برای ترمیم وضعیت روابط خود با سوریه حمایت می کنیم.

وی افزود: امروز توافق با ایران در این زمینه انجام شده است. معتقدم منطقی است که تماس های آینده به موضوع عادی سازی روابط میان ترکیه و سوریه با میانجی گری روسیه و ایران اختصاص یابد. برای رسیدن به نتایج مشخص باید به تلاش ها ادامه دهیم.

وزیر امور خارجه روسیه گفت که توافقی پیرامون مشارکت ایران در حل و فصل اختلافات در روابط میان ترکیه و سوریه انجام شده است.

پیش از این رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه با اشاره به برگزاری دیدار سه جانبه روسیه، ترکیه و سوریه گفته بود که ممکن است ایران نیز در این مذاکرات مشارکت داشته باشد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا