کاخ سفید: رزمایش مشترک با اسرائیل پیام به کسانی بود که در پی توسعه موشک‌های بالستیک هستند

مسئول ارتباطات راهبردی کاخ سفید تأکید کرد که رزمایش مشترک امریکا و اسرائیل پیامی است به «کسانی که در پی توسعه موشک‌های بالستیک هستند».

میدل ایست نیوز: مسئول ارتباطات راهبردی کاخ سفید تأکید کرد که رزمایش مشترک امریکا و اسرائیل پیامی است به «کسانی که در پی توسعه موشک‌های بالستیک هستند».

به گزارش CNN، «جان کربی»، مسئول ارتباطات راهبردی کاخ سفید، دوشنبه شب در پاسخ به سؤالی درباره گزارش‌های مربوط به دست داشتن اسرائیل در حمله به یک کارگاه وزارت دفاع ایران، حاضر به اظهار نظر در این باره نشد و در عوض گفت که رزمایش مشترک ستاد مرکزی امریکا و ارتش اسرائیل در منطقه در حکم «پیامی به هر کسی است که می‌خواهد از تروریست‌ها حمایت کند یا به کسانی که در پی توسعه موشک‌های بالستیک یا تهدید امنیتی در منطقه‌اند».

وی افزود که امریکا از برگزاری این رزمایش مشترک خرسند است و با شرکای خود در اسرائیل برای رویارویی با تهدیدها و چالش‌های مشترک همکاری می‌کند و «بدون شک امروز تهدید و چالش اصلی در منطقه از تهران سرچشمه می‌گیرد».

ارتش‌ آمریکا و اسرائیل روز دوشنبه (23 ژانویه) رزمایش جدید پنج روزه‌ای را با شرکت هزاران نیرو، ۱۲ کشتی و ۱۴۲ فروند هواپیمای جنگی آغاز کردند.

برخی از جنگنده‌ها مانند بمب‌افکن‌های بی-۵۲ دارای قابلیت حمل سلاح هسته‌ای بودند.

یک مقام ارشد دفاعی آمریکا این رزمایش را «مهم‌ترین» مانور نظامی مشترک دو کشور متحد تاکنون خواند و هدف آن را نشان دادن عمق اتحاد میان نظامیان آمریکایی و اسرائیل دانست.

این مقام اظهار داشت: رزمایش شامل طیف وسیعی از سناریوهاست و ایران ممکن است استنباط خاص خود را از آن داشته باشد.

او افزود: ایران قدرت و بزرگی مانور را خواهد دید و درک خواهد کرد که دو کشور متحد قادر به انجام چه کارهایی هستند.

۶۴۰۰ نظامی آمریکایی که عمدتا نیروهای مستقر در ناو هواپیمابر جرج بوش هستند، در کنار ۴۵۰ نیروی نظامی زمینی دیگر آمریکا در این رزمایش شرکت داشتند.

رسانه‌های اسرائیل شمار نظامیان این کشور در رزمایش را ۱۱۰۰ نفر اعلام کردند. این تعداد به جز اعضای نیروی هوایی است.

برنامه‌ریزی برای انجام رزمایش مشترک از ماه‌ها پیش، و قبل از بازگشت بنیامین نتانیاهو به قدرت، در ارتش‌های اسرائیل و آمریکا انجام شده بود.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
CNN

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا