نشست عراق و عربستان برای افزایش تعداد زائران عبوری از گذرگاه عرعر

مرزبانی عراق از نشست عراق و عربستان برای بررسی مقدمات لازم برای افزایش تعداد زائران از طریق گذرگاه عرعر خبر داد.

میدل ایست نیوز: مرزبانی عراق از نشست عراق و عربستان جهت بررسی مقدمات لازم برای افزایش تعداد زائران از طریق گذرگاه عرعر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع) مرزبانی عراق در بیانیه ای اعلام کرد: سرتیپ «عمر الوائلی» رئیس مرزبانی عراق روز چهارشنبه در نشست مشترک میان طرف های عراقی و عربستانی در گذرگاه مرزی عرعر به منظور تبادل اطلاعات و آمادگی برای تکمیل الزامات ورود حجاج و عمره گزاران به ویژه پس از توافق اخیر دو کشور مبنی بر افزایش تعداد زائران به حدود 4 تا 5 هزار زائر در روز، شرکت کرد.

در این دیدار رئیس سازمان حج و عمره، نماینده وزیر کشور در امور امنیت فدرال، فرمانده نیروهای مرزی، فرمانده عملیات کربلا، استانداران کربلا و الانبار، مدیر کل اداره گذرنامه، دو مدیر کل از وزارت حمل و نقل، رئیس گذرگاه مرزی عرعر، رئیس مرکز گمرک و نمایندگان دستگاه های امنیتی از جانب عراق حضور داشتند.

این منبع افزود: جلسه اولیه در داخل مرز عراق بین نهادهای دولتی فعال در مرز و با حضور هیأت مذکور به منظور رفع تمامی خلأها و یافتن راهکارهای مناسب برگزار شد.

این هیئت سپس به مرز عربستان رفت و نشست مشترکی با هیئت سعودی به ریاست وزیر حج و عمره عربستان و «سامی المسعودی» رئیس هیئت حج و عمره عراق برگزار کرد.

در این نشست تصمیم گرفته شد اطلاعاتی درباره تعداد عمره گزاران عراقی برای جابه جایی و امکان اسکان آنها در گذرگاه جدید عرعر جمع آوری شود و همچنین روند تبادلات تجاری بین دو کشور افزایش یابد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
واع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا