جلسه السودانی با نمایندگان اتاق‌های بازرگانی و بنگاه‌های مالی عراق درباره قیمت ارز

نخست وزیر عراق در جلسه‌ای با اتاق‌های بازرگانی و مقامات بانکی و مالی عراق بر ارزیابی عملکرد بنگاه‌های مالی و حمایت از بانک‌هایی که به دستورالعمل‌های جدید عمل کرده‌اند تأکید کرد.

میدل ایست نیوز: نخست وزیر عراق در جلسه‌ای با اتاق‌های بازرگانی و مقامات بانکی و مالی عراق بر ارزیابی عملکرد بنگاه‌های مالی و حمایت از بانک‌هایی که به دستورالعمل‌های جدید عمل کرده‌اند تأکید کرد.

بر اساس بیانیه رسمی دفتر نخست‌وزیر عراق، دومین جلسه اتحادیه اتاق‌های بازرگانی و اتحادیه بانک‌های عراق با حضور مقامات سازمان‌های مالیات، گمرک، گذرگاه‌های مرزی و بانک مرکزی عراق به ریاست «محمد شیاع السودانی» برگزار شد.

در این جلسه وضعیت اقتصادی عراق در سایه نوسان قیمت ارز و تأثیر آن بر بازارهای عراق و نیز روند اجرای دستورات هیئت دولت درباره مالیات و عوارض و عملکرد بانک‌ها و نیز اقدامات دولت برای جلوگیری از نوسانات قیمت ارز بررسی شد.

السودانی در این جلسه بر ضرورت ارزیابی دقیق عملکرد بانک‌ها و حمایت از بانک‌هایی که به دستورالعمل‌های بانک مرکزی عمل و با سیاست‌های مالی دولت همراهی کرده‌اند تأکید کرد و گفت که برخی بانک‌ها و صرافی‌ها همکاری لازم را در تثبیت سیاست مالی دقیق در کشور نداشته‌اند.

وی بر ضرورت گسترش فرهنگ بانکی در عراق و پیشگامی بازرگانان در اجرای سازوکارهای جدید بانک مرکزی و استانداردهای جهانی بانکی تأکید کرد.

حاضران در این جلسه بر مفید بودن نظام جدید حواله‌جات در کاهش معاملات مبتنی بر فاکتورهای جعلی و جلوگیری از قاچاق ارز تأکید کردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
دفتر نخست وزیر عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا