پلیس عراق امنیت بخش‌های بزرگی از بغداد را از ارتش تحویل گرفت

ستاد عملیات بغداد از عقب‌نشینی نیروهای ارتش از بخش‌هایی از پایتخت عراق و استقرار نیروهای پلیس فدرال به جای آنها در راستای برنامه برچیدن مظاهر مسلحانه در شهرها خبر داد.

میدل ایست نیوز: ستاد عملیات بغداد از عقب‌نشینی نیروهای ارتش از بخش‌هایی از پایتخت عراق و استقرار نیروهای پلیس فدرال به جای آنها در راستای برنامه برچیدن مظاهر مسلحانه در شهرها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، سرلشکر «احمد سلیم»، فرمانده ستاد عملیات بغداد گفت که در راستای دستورات فرمانده کل نیروهای مسلح و اجرای برنامه دولت، تیپ 5 نیروهای پلیس عراق جانشین تیپ 11 ارتش در بغداد شدند.

او گفت که نیروهای تیپ 11 ارتش عراق امنیت مناطق الشعب، اعظمیه، صلیخ، شهرک صدر، حسینیة المعامل و حسینیة الراشدیه را بر عهده داشتند که هم‌اکنون به کرکوک منتقل شده‌اند و نیروهای پلیس فدرال به جای آنها مستقر شده است.

سلیم افزود که نیروهای پلیس از دیروز به صورت کامل کنترل این بخش از بغداد را بر عهده گرفته‌اند.

وی گفت که هدف از این طرح که به صورت دقیق و حساب‌شده اجرا شد، کاهش مظاهر مسلحانه در شهرهای عراق است و افزود که در وضعیت طبیعی نیروهای ارتش در بیرون شهرها مستقر می‌شوند و تأمین امنیت شهرها بر عهده نیروهای وزارت کشور است.

فرمانده ستاد عملیات بغداد تأکید کرد که با آغاز این روند، عراق در حال بازگشت به حالت طبیعی استقرار نیروهای امنیتی و نظامی است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
واع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا