رایزنی بایدن و عبدالله دوم درباره کاهش تنش در اراضی فلسطینی

پادشاه اردن و رئیس جمهور امریکا درباره سازوکارهای همکاری بین اردن و امریکا برای تقویت ثبات در منطقه و کاهش تنش در اراضی فلسطینی رایزنی کردند.

میدل ایست نیوز: عبدالله دوم، پادشاه اردن و جو بایدن، رئیس جمهور امریکا درباره سازوکارهای همکاری بین اردن و امریکا برای تقویت ثبات در منطقه و کاهش تنش در اراضی فلسطینی رایزنی کردند.

به گزارش روسیا الیوم، عبدالله دوم در جریان سفر به واشنگتن و دیدار با بایدن بر نقش رهبری امریکا در پیشروی به سوی آرامش و ایجاد چشم انداز سیاسی حقیقی برای حفظ فرصت های تحقق صلح فراگیر و عادلانه براساس راه حل برپایی دو کشور تاکید کرد.

وی بر لزوم توقف اقدامات اسرائیل که برپایی دو کشور را تضعیف می کند و موجب بحرانی تر شدن اوضاع می شود و همچنین اهمیت تشدید تلاش ها برای حمایت از ملت فلسطین در دستیابی به حقوق عادلانه و مشروع خود و برپایی کشور مستقل در مرزهای 4 ژوئن 1967 به پایتختی قدس شرقی برای زندگی در امنیت و صلح در کنار اسرائیل تاکید کرد.

از طرفی دیگر رئیس جمهور امریکا بر حمایت خود از راه حل برپایی دو کشور تاکید کرد و به نقش حیاتی قیمومیت اردن بر اماکن مقدس در قدس و لزوم حفظ وضعیت تاریخی موجود در مسجد الاقصی اشاره کرد.

بایدن و عبدالله دوم درباره عمق شراکت استراتژیک بین دو کشور و اهتمام به تداوم استحکام آن در زمینه های مختلف گفت وگو کردند.

پادشاه اردن از عمق روابط بین دو کشور و ملت تقدیر و حمایت پی در پی امریکا از اردن در زمینه های مختلف را تحسین کرد.

بایدن از شراکت عمیق بین دو کشور و رهبری اردن به عنوان محور ثبات در خاورمیانه تشکر و بر پایبندی کامل امریکا به حمایت از ثبات و شکوفایی اقتصادی اردن برای مقابله با چالش های مختلف منطقه ای و بین المللی تاکید کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا