انتقاد سازمان ملل از تصمیم اسرائیل برای افزایش صدور مجوز حمل سلاح

سازمان ملل متحد برنامه کابینه اسرائیل برای افزایش صدور مجوز حمل سلاح را موجب افزایش خشونت و ریخته شدن خون‌های بیشتر دانست.

میدل ایست نیوز: سازمان ملل متحد برنامه کابینه اسرائیل برای افزایش صدور مجوز حمل سلاح را موجب افزایش خشونت و ریخته شدن خون‌های بیشتر دانست.

به گزارش «آناتولی» «وولکر تورک»، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد که برنامه کابینه اسرائیل برای افزایش مجوزهای حمل سلاح نتیجه‌ای جز خشونت بیشتر و ریخته شدن خون‌های بیشتر ندارد.

این بیانیه افزوده که رواج سلاح در دست افراد خطر قتل و مصدومیت را در میان فلسطینیان و اسرائیلیان افزایش می‌دهد و از کابینه خواسته که جلو گسترش سلاح‌های آتشین در جامعه را بگیرد و ابراز نگرانی کرده که این وضعیت موجب نقض بیشتر حقوق بشر در منطقه شود.

کمیسر حقوق بشر سازمان ملل افزوده که در سال 2022 شاهد رکوردشکنی در موارد قتل فلسطینیان در کرانه باختری و قدس شرقی بودیم و این وضعیت در سال 2023 هم به همین شدت ادامه یافته است.

شنبه گذشته، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل، پس از جلسه کابینه امنیتی اعلام کرد که صدور مجوز حمل سلاح برای اسرائیلی‌ها افزایش خواهد یافت.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا