سفر هیئت امنیتی عراقی به ایتالیا به دعوت ناتو

معاون فرمانده ستاد عملیات مشترک عراق در راس هیئتی امنیتی و به دعوت رسمی ناتو به ایتالیا رفت.

میدل ایست نیوز: قیس المحمداوی، معاون فرمانده ستاد عملیات مشترک عراق امروز شنبه در راس هیئتی امنیتی و در پاسخ به دعوت رسمی از سوی ناتو به ایتالیا رفت.

به گزارش بغداد الیوم، صالح العامری، فرمانده نیروهای پلیس فدرال عراق و سعد نعیم، رئیس سازمان برنامه ریزی در این سفر، المحمداوی را همراهی می کنند.

این هیئت در ایتالیا با فرمانده ستاد عملیات مشترک ایتالیا، معاون رئیس ستاد کل ارتش ایتالیا و فرمانده پلیس فدرال ایتالیا دیدار و درباره چارچوب های همکاری و تبادل اطلاعات و توانمندسازی نیروهای امنیتی عراق علاوه بر بازنگری همکاری مشترک بین نیروهای عراقی و ایتالیایی و ناتو رایزنی کرد.

معاون فرمانده ستاد عملیات مشترک عراق گزارش مفصلی از مهم ترین ماموریت ها و وظایف ستاد عملیات مشترک عراق در جنگ علیه داعش ارائه کرد و به توضیح رویکردهای آتی نیروهای امنیتی و چالش هایی که باید از آن عبور کرد، پرداخت.

هیئت عراقی از تجربه سرشار و متمایز پلیس فدرال ایتالیا در ماموریت های امنیت داخلی و مبارزه با جرائم سازمان یافته مطلع شد.

العامری گزارشی از فعالیت و وظایف فرماندهی پلیس فدرال عراق و نقش آن در مبارزه با تروریسم و جرم و جنایت ارائه کرد.

در حاشیه این نشست، هیئت عراقی از فعالیت و ساختار امنیت سایبری ایتالیا و اهمیت استفاده از آن برای تکمیل توانمندسازی نهادهای امنیتی و غیرنظامی در این حوزه حیاتی مطلع شد.

این هیئت از مقر فرماندهی ستاد عملیات مدیریت، نظارت فضایی و ارتباطات علاوه بر یکیی از پایگاه های نظامی نیروی هوایی ارتش ایتالیا بازدید کرد.

هیئت مذکور به سفارت عراق در رم و واتیکان نیز رفت و با سفرا دیدار و درباره مسائل دارای اهمیت مشترک در حوزه امنیتی و افق ها و زمینه های همکاری با ایتالیا رایزنی کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا