واکنش مصر به خبر واگذاری 99 ساله کانال سوئز به شرکت اسرائیلی

سازمان کانال سوئز مصر با انتشار بیانیه‌ای به گزارش‌ها درباره قرارداد واگذاری 99 ساله این کانال به یک شرکت اسرائیلی واکنش نشان داد.

میدل ایست نیوز: سازمان کانال سوئز مصر با انتشار بیانیه‌ای به گزارش‌ها درباره قرارداد واگذاری 99 ساله این کانال به یک شرکت اسرائیلی واکنش نشان داد.

به گزارش CNN، در بیانیه رسمی سازمان کانال سوئز آمده که اطلاعات مطرح شده در شبکه‌های اجتماعی درباره قرارداد 99 ساله واگذاری این کانال به یک شرکت خارجی کاملا بی اساس است و سازمان کانال سوئز بر حاکمیت سیاسی و اقتصادی مطلق مصر بر این کانال تأکید فراوان دارد.

این بیانیه افزوده که این سازمان به مسئولیت اجتماعی خود در اعلام شفاف همه قراردادها و تفاهم‌نامه‌هایش عمل کرده و همواره به منافع ملی و افزایش درآمدهای این کانال که بخشی از درآمدهای کشور است اهتمام داشته و هرگز امکان ندارد که حاکمیت مصر بر کانال سوئز و همه تأسیسات وابسته به آن را به طرف دیگری واگذار کند.

در بیانیه سازمان کانال سوئز تأکید شده که همه تدابیر قانونی لازم علیه ترویج‌کنندگان این شایعه انجام خواهد شد و از مردم خواسته که با شایعات توجه نکنند.

پیش از این شبکه‌های اجتماعی مصر سندی منتشر کردند که در آن ادعا شده بود که سازمان کانال سوئز طی قراردادی 99 ساله، اداره این کانال را به یک شرکت اسرائیلی واگذار کرده است.

هفته گذشته سازمان کانال سوئز اعلام کرد که این کانال در ماه ژانویه 2023 با کسب 802 میلیون دلار درآمد بیشترین درآمد ماهانه تاریخ خود را داشته است.

کانال سوئز کوتاه‌ترین مسیر میان اروپا و آسیا و از مهم‌ترین گذرگاه‌های جهان و از اصلی‌ترین منابع درآمد مصر است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
CNN

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا