السودانی دستور کار سفرش به امارات را اعلام کرد

نخست وزیر عراق گفت که سفرش به امارات برای تاکید بر تمایل عراق به ادامه و رشد همکاری تجاری و اقتصادی و جذب سرمایه گذاری در بخش های مختلف است.

میدل ایست نیوز: نخست وزیر عراق گفت که سفرش به امارات برای تاکید بر تمایل عراق به ادامه و رشد همکاری تجاری و اقتصادی و جذب سرمایه گذاری در بخش های مختلف از جمله انرژی های تجدیدپذیر و مدیریت بنادر و مراکز خدماتی لجستیکی است.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع) «محمد شیاع السودانی» نخست وزیر عراق در گزارشی که روزنامه الاتحاد امارات منتشر کرد گفت: تجربه امارات یکی از تجربیات پیشرو در جهان برای سازندگی کشور محسوب می شود و می توان از آن در ساخت عراق بهره برد.

وی افزود: به عنوان مثال، مدیریت امارات در بنادر بزرگ می تواند زمینه ای برای مشارکت در مدیریت بندر فاو باشد که عراق به دنبال تبدیل کردن آن به یکی از بزرگترین بنادر کشتیرانی در جهان است، چراکه این طرح، شرق را از طریق عراق به اروپا پیوند می دهد.

السودانی ادامه داد: گفت و گوهای ما با برادرانمان در امارات پیرامون تبادل تجربیات در زمینه‌های مختلف، به‌ویژه با توجه به تمایل کشورهای منطقه برای ارتقاء همکاری ها از طریق طرح های صنعتی، کشاورزی و تجاری خواهد بود.

نخست وزیر عراق گفت: روابط برادرانه در زمان سختی ها عمق پیدا می کند و ما نقش دیپلملتیک امارات در حمایت از عراق و مشارکت آنها در جنگ با عراق علیه داعش و نیز مشارکت فعال در بازسازی مناطق ویران عراق را فراموش نمی کنیم.

وی افزود: ما اعتقاد راسخ داریم که روابط پایدار میان کشورهای منطقه و ثبات آن ناشی از پیوند منافع مشترک این کشورها از طریق همکاری های اقتصادی و ایجاد طرح های توسعه ای برای ایجاد فرصت های شغلی و بهره مندی از نیروی انسانی و طبیعی موجود در کشورهایمان است.

وی اشاره کرد که در این دیدار تحولات سیاسی اخیر در منطقه و نتایج مثبت کنفرانس بغداد 2 را که به میزبانی اردن برگزار شد با «محمد بن زاید آل نهیان» رئیس امارات متحده عربی بررسی خواهد کرد.

السودانی اظهار داشت که این دیدار با هدف تاکید بر اصرار دولت عراق بر مبارزه با فساد است و این امر همکاری نزدیک با کشورهای همسایه و تبادل تجربیات در حوزه حکمرانی و قانونگذاری و آموزش نهادهای مقابله با فساد برای بازیابی منابع مالی و بازگردانی افراد تحت تعقیب که ممکن است پناهگاه های امنی در کشورهای همسایه داشته باشند را می طلبد.

نخست وزیر عراق در پایان گفت: ما با روحیه دوستی، همکاری و برادری به امارات می رویم و اینها اصولی است که شیخ «زاید بن سلطان آل نهیان» همواره بر آن تاکید می کرد و این اصول را در روابط امارات با همسایگانش به نمایش می گذاشت و فرزندانش نیز در همین راه قدم برداشته اند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
واع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا