بیانیه دفتر آیت الله العظمی سیستانی درباره زمین‌لرزه در ترکیه و سوریه

دفتر آیت‌الله العظمی سیستانی با انتشار بیانیه ای با قربانیان زمین لرزه در ترکیه و سوریه ابراز همدردی و همبستگی کرد و خواستار تسریع در کمک به آسیب‌دیدگان شد.

میدل ایست نیوز: دفتر آیت‌الله العظمی سیستانی با انتشار بیانیه ای با قربانیان زمین لرزه در ترکیه و سوریه ابراز همدردی و همبستگی کرد و خواستار تسریع در کمک به آسیب‌دیدگان شد.

در بیانیه رسمی دفتر مرجعیت اعلای شیعه در نجف اشرف که بامداد امروز (چهارشنبه 8 فوریه) منتشر شده آمده که زمین‌لرزه شدید که اخیرا بخش‌های بزرگی از خاک ترکیه و سوریه را به لرزه درآورد، بر اساس اطلاعات وارده شمار بسیاری از قربانیان و آسیب‌دیدگان و خسارت‌های گسترده مادی در خانه‌ها و زیرساخت‌های این کشور داشته و فاجعه انسانی کم‌نظیری در عصر جدید است.

این بیانیه افزوده که مرجعیت عالی دینی در نجف اشرف با کسانی که عزیزانشان را در این فاجعه بزرگ از دست داده‌اند ابراز هم‌دردی و هم‌بستگی می‌کند و از خداوند متعال برای آنان صبر و آرامش و برای مجروحان و آسیب‌دیدگان شفا و سلامتی طلب می‌کند.

در بیانیه مرجعیت عالی شیعه ابراز امیدواری شده که طرف‌های ذی‌ربط و خیران برای تأمین نیازهای ضروری آسیب‌دیدگان در اسرع وقت اقدام کنند.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
دفتر آیت الله العظمی سیستانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا