اسلامی: ابهام درباره غنی‌سازی 84 درصدی ایران حل شده است

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران تأکید کرد که در مخازنی که تولید در آن ذخیره می شود، غنای بالای ۶۰ درصد وجود نداشت و ابهام غنی سازی 84 درصدی حل و فصل شده است.

میدل ایست نیوز: رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت که این کشور همواره برای پیشبرد اهداف توسعه خود که تماماً واضح و روشن است مصمم بوده و منافع ملی و امنیت ملی خود را با هیچ چیز جابجا نمی کند.

به گزارش «ایرنا» «محمد اسلامی» رئیس سازمان انرژی اتمی ایران روز شنبه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت که در گزارش آقای گروسی شناسایی ذره ۸۴ درصد آمده بود نه غنی‌سازی ۸۴ درصد.

وی افزود: در مخازنی که تولید در آن ذخیره می شود، غنای بالای ۶۰ درصد وجود نداشت و لذا این ابهام حل و فصل شده است.

اسلامی ادامه داد: در سفرم به آژانس الگویی را درباره سه مکان با گروسی توافق کرده بودیم که همان را دنبال می ‌کنیم. اینها ادامه دارد و در قالب یک الگوی تعاملی آن را به سمت حل‌ و فصل پیش می‌بریم و اکنون همکاران در حال گفت‌وگو در این زمینه هستند.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره برای پیشبرد اهداف توسعه خود که تماماً واضح و روشن است مصمم بوده و منافع ملی خود و امنیت ملی خود را با هیچ چیز جابجا نمی کند؛ اگر قطعنامه‌ای صادر شود حتماً مراجع زیر ذیربط تصمیم‌گیری خواهند کرد و به موجب همان تصمیمات عمل خواهیم کرد.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: آژانس بین المللی انرژی اتمی باید بتواند وظایف خود را در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در چارچوب ضوابط پادمان پابرجا و اطمینان بخش نگه دارد.

همچنین بخوانید

گروسی: همکاری با ایران ادامه دارد

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا