تاسیس تشکیلات سیاسی جدید پ.ک.ک در سلیمانیه

حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک.) که در نواحی مرزی عراق با ترکیه فعالیت می کند، تشکیلات سیاسی جدیدی در سلیمانیه تأسیس کرد که شامل کردهای ترکیه می شود.

میدل ایست نیوز: حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک.) که در نواحی مرزی عراق با ترکیه فعالیت می کند، تشکیلات سیاسی جدیدی در سلیمانیه تأسیس کرد که شامل کردهای ترکیه می شود.

به گزارش «العربی الجدید» با وجود روابط تیره میان حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) و اربیل (پایتخت اقلیم کردستان)، این حزب و شاخه مسلح آن به اتحادیه میهنی کردستان به ریاست بافل طالبانی، که حزبی بانفوذ در سلیمانیه و اطراف آن است، نزدیک است.

خبرگزاری «باسنیوز» که نزدیک به دولت اقلیم کردستان در اربیل است، اطلاعات تازه ای پیرامون تاسیس حزب کارگران کردستان در شهر سلیمانیه که سازمانی جدید و شامل مجموعه ای از کردهای ترکیه به ریاست شخصی به نام «خبات اندوک» است، ارائه داد.

به گزارش این منبع، حزب کارگران کردستان مجموعه ای سیاسی شبیه به حزب را در سلیمانیه تحت عنوان «میزوبوتامیا» متشکل از عناصر وابسته به حزب مسلح خود تاسیس کرده که در مناطق تحت نفوذ اتحادیه میهنی کردستان به ریاست بافل طالبانی فعالیت می کند.

این منبع گفت که مجموعه جدید پ.ک.ک همچنین شامل افراد مسن می شود که در برخی از نقاط سلیمانیه، نشریات و کتاب های حزب کارگران کردستان را توزیع می کنند.

این خبرگزاری همچنین اشاره کرد که این مجموعه در تلاش است تا نوجوانان پسر و دختر را در برخی مدارس جذب کند تا آن ها را به رشته کوه قندیل، پایگاه اصلی پ.‌ک.‌ک، واقع در مثلث مرزی عراق با ایران و ترکیه منتقل کند.

به گفته همین خبرگزاری، این مجموعه به دنبال تبدیل شدن به جایگزینی برای تشکیلات موسوم «جنبش آزادی» است.

این اقدام می تواند موجب تیره شدن بیشتر روابط ترکیه با اتحادیه میهنی کردستان در سلیمانیه شود. ترکیه اساسا این حزب را متهم می کند که به سران پ.ک.ک. پناه می دهد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا