السودانی در سالروز انتفاضه شعبانیه: عراق ملتی دارد که نمی‌میرد و به خفت نیز راضی نمی‌شود

نخست وزیر عراق در بیانیه ای درخصوص سالروز انتفاضه شعبانیه در عراق گفت که این انتفاضه این پیام را به گوش جهان رساند که عراق ملتی دارد که نمی‌میرد و به خواری نیز راضی نمی‌شود.

میدل ایست نیوز: محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق بیانیه ای درخصوص سالروز انتفاضه شعبانیه در عراق منتشر کرد.

براساس بیانیه دفتر نخست وزیری عراق، السودانی گفت که بیش از سه دهه از انتفاضه شعبانیه مصادف با مارس 1991 گذشته، اما این انتفاضه همچنان درسی در کرامت و دلیلی بر چهره زشت و وحشی گری دیکتاتوری است که در حق زنان، مردان، کودکان و شیوخ بی دفاع مرتکب شده، آنها که گناهی نداشتند جز اینکه جزء ملت بودند که مخالف خواری و سرکشی است.

السودانی افزود که انتفاضه شعبانیه با سرکوبی به پایان رسید که دوربین ها و مطبوعات جز در موارد اندک، آن را ثبت نکردند، و با گورهای دست جمعی به پایان رسید که رژیم بعث صدام با کینه در سراسر عراق گسترانده بود اما این انتفاضه دری گشود برای پایان سرنوشت جلاد و سوء عاقبت آن.

وی تصریح کرد که از آن سال به بعد ماه مارس فراموش نمی شود و منجر به انسجام ملت با فداکاری های شهدا و انتفاضه ای با خون، اشک، درد مادران از هر مکان از دورترین نقطه در جنوب و از شهرها و استان ها و از روستاهای اقلیم کردستان شد تا کل جهان بشنوند که عراق ملتی دارد که نمی میرد و به خواری نیز راضی نمی شود.

نخست وزیر عراق ضمن درود فرستادن و تکریم شهدای انتفاضه و مظلومانی که در گورهای دست جمعی به شهادت رسیدند، گفت که وفای ما به شهدای انتفاضه و شهدای عراق در طول تاریخ این است که برای چهره درخشان و روشن عراق تلاش کنیم و میهنی بسازیم که به آن افتخار کنیم و فرزندان شهدا نیز به آن افتخار کنند.

وی همچنین ادامه داد که وفای ما به آنها این است که دولتی برای خدمات و بذل و بخشش و خدمتگزار به مردم تاسیس کنیم که به نیازهای آنها پاسخ دهد و کرامت آنها را حفظ کند و برای آینده آنها شب زنده داری کند، ما بدون شک و تردید به این موارد پایبند هستیم.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
نخست وزیری عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا