مذاکرات عراق و بحرین برای ازسرگیری پروازهای دوجانبه

مقامات عراق و بحرین در مذاکراتی در منامه بازگشایی خطوط هوایی میان دو کشور را بررسی کردند.

میدل ایست نیوز: مقامات عراق و بحرین در مذاکراتی در منامه بازگشایی خط هوایی میان دو کشور را بررسی کردند.

بر اساس بیانیه وزارت خارجه عراق «عمر کوبرلی» کاردار موقت عراق در منامه روز سه شنبه با «محمد الکعبی» وزیر حمل و نقل و ارتباطات بحرین در مقر این وزارتخانه دیدار کرد.

در این دیدار روابط دو جانبه میان دو کشور و هماهنگی برای تقویت این همکاری ها در زمینه ها و موضوعات مورد توجه مشترک به ویژه موضوعات ارتباطی و بازگشایی خط هوایی مستقیم میان عراق و بحرین در راستای تأمین منافع دو کشور بررسی شد.

همچنین در این دیدار برخی از اقدامات حمایتی برای تشویق سرمایه گذاری در بخش ارتباطات و فناوری ارتباطات، تازه ترین تحولات مربوط به پروژه اتصال برق عراق به شورای همکاری و نیز سازوکار های همکاری مشترک و وحدت آراء در سازمان های بین المللی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وزیر ارتباطات بحرین ضمن تشکر از کاردار عراق، از تلاش های صورت گرفته توسط سفارت عراق در بحرین برای تقویت روابط میان دو کشور برادر به ویژه در زمینه حمل و نقل و ارتباطات و بازگشایی خط هوایی مستقیم میان دو کشور قدردانی کرد.

وی همچنین به توافق حمل و نقل هوایی میان عراق و بحرین اشاره کرد که انتظار می رفت سال گذشته در حاشیه نمایشگاه هوانوردی در منامه امضا شود اما تغییرات در دولت عراق مانع از آن شد.

وزیر بحرینی وعده داد به وزارت امور خارجه کشورش مراجعه و آمادگی آنها را برای امضای توافقنامه اعلام کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
وزارت خارجه عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا