قربانیان سیل ترکیه به 16 نفر رسید

شمار قربانیان سیل اخیر در دو استان زلزله زده ترکیه، به 16 نفر افزایش یافت.

میدل ایست نیوز: پس از وقوع سیل در دو استان زلزله‌زده ترکیه، گروه‌های امداد و نجات دو جسد دیگر را از زیر گل‌و‌لای بیرون آوردند تا شمار قربانیان این فاجعه جدید به 16 نفر افزایش یابد.

به گزارش یورو نیوز، به دنبال بارندگی شدید روز چهارشنبه، ناگهان سیل در خیابان‌های استان‌های آدیامان و شانلی‌اورفه جاری شد و هر چه بر سر راه داشت از جمله خودروها را با خود شست و منازل، چادرها و اسکان‌های موقت زلزله‌زدگان را زیر آب برد و تلفات انسانی برجای گذاشت.

بر اساس آخرین خبرها، امدادگران روز پنج‌شنبه جسد دو نفر را در میان گل‌ولای و آوار به جا مانده از سیل در شانلی‌اورفه پیدا کردند و به این ترتیب شمار قربانیان به 16 نفر افزایش یافت. بیشتر تلفات هم مربوط به همین منطقه بوده است و جستجو برای پیدا کردن یک فرد مفقود شده دیگر همچنان ادامه دارد.

در آدیامان نیز یک خانه کانتینری که خانواده‌ای از بازماندگان زلزله در آن اسکان داشتند، زیر آب رفت و دو نفر غرق شدند. یک پرستار و کودک دو ساله‌اش نیز همچنان مفقود هستند.

در همین حال، روز پنج‌شنبه یک زمین لرزه‌ با قدرت 4.8 ریشتر شهر بولو در شمال شرق ترکیه و در فاصله 260 کیلومتری استانبول را لرزاند و مردم از ترس روانه خیابان‌ها شدند. این زمین‌لرزه تلفاتی در پی نداشته است.

آدیامان و شانلی‌اورفه از جمله یازده استانی در ترکیه هستند که در ششم فوریه امسال بر اثر زلزله 7.8 ریشتری، متحمل تلفات و ویرانی‌های گسترده‌ای شدند و در مجموع بیش از 48 هزار نفر در ترکیه جان خود را از دست دادند. بر اثر این زلزله، 6 هزار نفر هم در شمال سوریه جان باختند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
یورو نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا