«مسعود بارزانی»: فرصت مناسبی برای حل اختلافات بغداد و اربیل فراهم است

 رئیس حزب دموکرات کردستان سفر نخست وزیر عراق به اقلیم را فرصت مناسبی برای حل اختلافات و ایجاد تفاهم بین بغداد و اربیل دانست.

میدل ایست نیوز:رئیس حزب دموکرات کردستان سفر نخست وزیر عراق به اقلیم را فرصت مناسبی برای حل اختلافات و ایجاد تفاهم بین بغداد و اربیل دانست.

به گزارش «الفرات نيوز»، بر اساس بیانیه دفتر حزب دموکرات اقلیم، «مسعود بارزانی» رئیس حزب دموکرات به مناسبت نوروز از تعدادی از سفیران و کنسول ها و نمایندگان کشورها و سازمان های بین المللی و نیروهای ائتلاف بین الملل در اقلیم و عراق در یک ضیافت نهار استقبال کرد.

بارزانی به اهمیت نمادها و مناسبت های گوناگون مثل عید نوروز برای ملت کرد اشاره کرد و برای مهمانان خواستار اقامتی راحت در اقلیم در طول عید نوروز شد.

همچنین وی به اوضاع سیاسی و روابط بین دولت فدرال و دولت اقلیم اشاره کرد و گفت که فرصت بسیار مناسبی برای حل اختلافات از طریق تفاهم و با تکیه بر قانون اساسی و توافقنامه های مشترک میان احزاب فراهم شده است.

وی سفر نخست وزیر عراق به اقلیم را فرصتی مناسب برای خلق تفاهم بیشتر بین اقلیم و دولت فدرال برای از بین بردن درگیری ها دانست.

بارزانی ضمن تاکید بر ضرورت اجرای انتخابات پارلمانی اقلیم در سال جدید به منظور جلوگیری از زیر سؤال رفتن مشروعیت سیاسی اقلیم خاطر نشان کرد که همکاری بسیار خوب و مفیدی میان تیم های بین المللی و نهادهای ذی ربط در اقلیم وجود دارد تا انتخابات اقلیم هر چه بهتر برگزار شود.

بارزانی در رابطه با حقوق انتخابی اقلیت ها مجددا تاکید کرد که نباید هیچگونه دخالتی در حقوق اقلیت ها وجود داشته باشد و هیچ نهادی حق تحمیل خواسته خود را بر آنان ندارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
الفرات نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا