نگرانی رسانه های لبنانی از تکرار ناآرامی در مرزهای اسرائیل

منابع لبنانی تأکید کردند که مرزهای لبنان و اسرائیل شاهد تحرکات نگران کننده ای در برهه اخیر بوده است.

میدل ایست نیوز: منابع لبنانی تأکید کردند که مرزهای لبنان و اسرائیل شاهد تحرکات نگران کننده ای در برهه اخیر بوده است.

به گزارش «اسپوتنيک»، به نقل از منابع لبنانی اتفاقات کنونی در مرزهای لبنان و اسرائیل به ویژه در پی اقدامات نظامی اخیر رو به افزایش اسرائیل امری گذرا نیست.

منابع گزارش دادند که پس از عملیات «مجدو» در دوشنبه گذشته، اقدامات و فعالیت های نظامی اسرائیل در نزدیک مرزهای لبنان افزایش یافته است و این تحولات نگران کننده است.

این منابع هشدار دادند که اقدامات نظامی اسرائیل می تواند مقدمه ای برای تنش با اسرائیل و تلاش برای تحمیل واقعیتی جدید باشد که از مرزهای جنوبی لبنان آغاز شده است و مسئولان باید به این موضوع توجه کنند.

منابع امنیتی لبنان اظهار کرده اند که اوضاع در مرزها آرام است و ارتش لبنان با نیروهای بین المللی مستقر در جنوب لبنان هماهنگ است و ملاحظه شده که حزب الله همچنان در برابر عملیات مجدو و اقدامات نظامی اسرائیل سکوت اختیار کرده و این موضوع به هیچ موضع رسانه ای نزدیک نیست.

عصر چهارشنبه، ارتش اسرائیل اعلام کرد یک فرد را که به صورت پنهانی از جنوب لبنان وارد شده و بسته انفجاری را منفجر کرده، کشته است.

همچنین ارتش اسرائیل طی بیانیه ای در توئیتر اعلام کرد که در ابتدای هفته یک بسته انفجاری در نزدیکی دو راهی مجدو منفجر شده و یک شهروند اسرائیلی شدیدا آسیب دیده است و نیروهای امنیتی در حال تلاش برای تعیین مکان فرد مظنون در کار گذاشتن این بسته انفجاری هستند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
اسپوتنیک عربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا