واکنش کاخ سفید به احتمال سرمایه‌گذاری عربستان در ایران

هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید در واکنش به توافق ایران و عربستان گفت که اگر این توافقات موجب امنیت عربستان می‌شود «به نفع همه ماست».

میدل ایست نیوز: هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید در واکنش به توافق ایران و عربستان گفت که اگر این توافقات موجب امنیت عربستان می‌شود «به نفع همه ماست».

به گزارش VOA، «جان کربی»، هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید، در پاسخ به سؤالی درباره تصمیم عربستان برای سرمایه‌گذاری در ایران در پی توافقات دو کشور، گفت که «ایران در سراسر منطقه عنصر بر هم‌زننده ثبات است» و از گروه‌هایی مانند حماس و حزب الله و انصارالله حمایت می‌کند.

او افزود: بیایید ارائه صدها هواپیمای بدون سرنشین مرگبار به روسیه را فراموش نکنیم که روسیه می‌تواند از طریق آن‌ها دوباره مردم اوکراین را به قتل برساند. این کاری است که رژیم ایران می‌کند، آن‌ها مردم خود را که در کشور تظاهرات می‌کنند، می‌کشند و به روسیه کمک می‌کنند تا شهروندان اوکراینی را بکشد.

کربی ادامه داد: این چیزی است که ایران در حال انجام آن است. ایران و عربستان سعودی می‌توانند در مورد این ترتیبات صحبت کنند. اگر این برنامه‌ها بتواند تنش‌ها را کاهش دهد و به ما در پایان‌دادن به جنگ یمن کمک کند و اگر ساکنان عربستان از جمله ۷۰ هزار آمریکایی را در امنیت بیشتر قرار دهد، پس به نفع همه ماست و ما از آن حمایت می‌کنیم اما باید ببینیم که واقعاً چنین تأثیراتی دارد یا خیر.

کربی همچنین در خصوص پیام نوروزی بایدن برای مردم ایران گفت: رئیس‌جمهور پیامی خواهد داشت و من مطمئناً پیشاپیش این پیام را نمی‌گویم.

او گفت: ما می‌دانیم در حالی برای مردم ایران سال نوی بهتری آرزو می‌کنیم که سال گذشته رنج و درد بی حد و حصری به دست این رژیم بر آن‌ها وارد شد و هیچ شهروندی از هیچ کشوری نباید از آن چه بسیاری از ایرانیان از سر گذرانده‌اند، بگذرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
از طريق
خبرگزاری فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا