84 کشور خریدار تولیدات صنایع نظامی ترکیه

رسانه رسمی ترکیه خبر داد که تعداد کشورهایی که تا کنون در زمینه صنایع دفاعی با شرکت های ترکیه ای توافقنامه های همکاری امضا کرده اند به 84 کشور می رسد.

میدل ایست نیوز: رسانه رسمی ترکیه خبر داد که تعداد کشورهایی که تا کنون در زمینه صنایع دفاعی با شرکت های ترکیه ای توافقنامه های همکاری امضا کرده اند به 84 کشور می رسد.

به گزارش«آناتولی»، این کشور در سالهای اخیر شاهد فعالیت های مختلف با هدف تحکیم حضور نظامی در دو سطح منطقه ای و بین المللی و افزایش صادرات آن بوده است.

همچنین ریاست صنایع دفاعی وابسته به ریاست جمهوری، نشست های ارزیابی متعددی با شرکت های این بخش برگزار می کند تا به تجزیه و تحلیل داده های بازار و تعیین حجم عرضه و تقاضا در چارچوب برنامه همکاری راهبردی بین الملل بپردازد.

تلاش های کنونی ترکیه منجر به امضای تعداد زیادی از توافقنامه های همکاری و صادرات صنایع دفاعی مختلف شده است که نقش گسترده ای در تحکیم حجم صادرات این بخش و همچنین مانع زدایی در برابر صادرات دارد.

امریکا، قطر، امارات، انگلیس، الجزایر، چین، بنگلادش، فنلاند، اسرائیل، کویت، مصر، تونس، اردن، نروژ و روسیه از کشورهایی هستند که توافقنامه همکاری در عرصه صنایع نظامی با ترکیه امضا کرده اند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا