شرم الشیخ میزبان نشست پنج جانبه برای کاهش تنش میان فلسطین و اسرائیل

مصر روز یکشنبه میزبان یک نشست پنجگانه در شهر شرم الشیخ برای کاهش تنش میان اسرائیل و فلسطیم است.

میدل ایست نیوز: مصر امروز (یکشنبه) میزبان یک نشست پنجگانه در شهر شرم الشیخ برای کاهش تنش میان اسرائیل و فلسطین است.

به گزارش «آناتولی»، «احمد ابو زید»، سخنگوی وزارت امور خارجه مصر در توئیتی نوشت که شهر شرم الشیخ امروز میزبان یک نشست پنجگانه با مشارکت مسئولان بلندپایه سیاسی و امنیتی مصر و فلسطین و اسرائیل و اردن و امریکا است.

وی افزود که این نشست در راستای تلاش های تحکیم ثبات و آرامش اوضاع و کاهش تنش بین اسرائیل و فلسطین تشکیل می شود.

برگزاری این نشست یکی از مهم ترین نتایج نشست پنجگانه مشابه در شهر «العقبه» اردن در فوریه گذشته است که توافقنامه ای بین طرف فلسطینی و اسرائیلی مبنی بر توقف اقدامات یکجانبه برای ماه های متعدد از جمله شهرک سازی و برگزاری دیدار دیگر در شرم الشیخ امضا کردند.

روز گذشته «حسین الشیخ»، دبیر کل کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین، در توئیتی اعلام کرد که تشکیلات خودگردان در این نشست حضور خواهد یافت.

الشیخ گفت که هیئت فلسطین روز یکشنبه با حضور مهمانان منطقه ای و بین المللی «برای دفاع از حقوق استقلال و آزادی فلسطین» در این نشست شرکت می کند.

حسن الشیخ روز چهارشنبه در رام الله با «هادی عمرو»، نماینده ویژه امریکا در امور فلسطینیان و «نبیل ابوردینه» مشاور رئیس جمهور فلسطین به منظور آمادگی برای شرکت در نشست پنجگانه دیدار کرد.

از سوی دیگر، جنبش اقدام ملی فلسطین روز شنبه در بیانیه ای کوتاه خواهان لغو برگزاری نشست شرم الشیخ شد و از تشکیلات خودگردان فلسطین خواهان عدم شرکت در این نشست شد.

جنبش حماس هم روز پنجشنبه از تشکیلات خودگردان فلسطین خواسته بود که در این نشست شرکت نکند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا