برگزاری سمینار «سیاست خارجی ایران» در دمشق

سمینار سیاست خارجی ایران با حضور رئیس شورای راهبردی روابط خارجی و وزیر امور خارجه پیشین ایران در سوریه برگزار شد.

میدل ایست نیوز: کمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی و وزیر امور خارجه پیشین ایران با سفر به سوریه در سمیناری تحت عنوان «سیاست خارجی ایران» در کتابخانه ملی «الاسد» سخنرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه، این سمینار سیاسی توسط مرکز دیپلماسی وزارت امور خارجه سوریه و با حضور برخی سفرا و نخبگان سیاسی، فرهنگی و دینی برگزار شد.

خرازی در سخنان خود تاکید کرد که دلیل شکست پی در پی و مداوم آمریکا عدم آگاهی از ماهیت منطقه خاورمیانه و تمدن آن و همچنین دست کم گرفتن قدرت و مقاومت ملت‌های منطقه است.

وی در بخشی از اظهارات خود گفت که جمهوری اسلامی ایران، پادشاهی عربستان سعودی را یک کشور مهم در منطقه و تاثیرگذار در جهان اسلام می داند و ایران و عربستان نمی توانند یکدیگر را حذف کنند.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران خاطرنشان کرد که تجربه مشترک ایران و سوریه ثابت کرده است که مهم ترین شاخصه های قدرت در این جهان مقاومت در برابر سلطه‌گری و مقابله با سیاست های استکباری است.

از طرفی دیگر عماد مصطفی، رئیس مرکز دیپلماسی وزارت امور خارجه سوریه در این سمینار گفت: نقطه ملاقات مشترک برای سوریه و جمهوری اسلامی ایران حمایت از فلسطین و ایستادگی در کنار آن است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
خبرگزاری رسمی سوریه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا