پالایشگاه کربلا روزانه 9 میلیون لیتر بنزین تولید می کند

یک عضو کمیسیون نفت و گاز مجلس عراق تأکید کرد که پالایشگاه نفت کربلا ظرفیت تولید روزانه 9 میلیون لیتر بنزین را دارد.

میدل ایست نیوز: یک عضو کمیسیون نفت و گاز مجلس عراق تأکید کرد که پالایشگاه نفت کربلا ظرفیت تولید روزانه 9 میلیون لیتر بنزین را دارد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، «زینب الموسوی» عضو کمیسیون نفت و گاز عراق تأکید کرد که پالایشگاه کربلا با تولید 9 میلیون لیتر بنزین دست‌کم 60 درصد نیاز بنزین عراق را تأمین می‌کند.

او گفت که عراق سالانه 3 میلیارد دلار مشتقات نفتی از جمله بنزین وارد می‌کند و با راه‌اندازی پروژه‌های راهبردی نظیر پالایشگاه کربلا این‌گونه هزینه‌ها کاهش می‌یابد.

وی اهمیت دیگر این پالایشگاه جذب نیروی کار و کاهش وابستگی عراق به بازارهای جهانی دانست.

«محمد شیاع السودانی» نخست وزیر عراق نیز در مراسم افتتاح این پالایشگاه تأکید کرد که این بزرگ ترین پروژه پالایشگاهی افتتاح شده در 4 دهه گذشته در عراق است.

این پالایشگاه هر دو نوع نفت سبک و سنگین را پالایش و 20 نوع مشتقات نفتی تولید می‌کند و 33 واحد تولیدی و یک نیروگاه برق با توان 200 مگاوات دارد.

این پالایشگاه طی قرارداد عراق با کنسرسیومی از شرکت‌های کره‌ای به ریاست شرکت هیوندای در سال 2014 به ارزش 6.5 میلیارد دلار ساخته شده است.

پالایشگاه نفت کربلا قرار است با تولید 9-10 میلیون لیتر بنزین در روز واردات این محصول در عراق را به میزان 70 درصد کاهش دهد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
واع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا