اقتصادی

45 میلیارد دلار سود خالص بانک های شورای همکاری در بورس

بانک های ثبت شده کشورهای شورای همکاری در بازار سرمایه به واسطه افزایش درآمد و کاهش تخصیصات، حدود 45 میلیارد دلار سود خالص در سال گذشته کسب کردند.

میدل ایست نیوز: بانک های ثبت شده کشورهای شورای همکاری در بازار سرمایه به واسطه افزایش درآمد و کاهش تخصیصات، حدود 45 میلیارد دلار سود خالص در سال گذشته کسب کردند.

به گزارش «الخلیج آنلاین»، از میان 50 بانک کشورهای شورای همکاری، 10 بانک توانستند 28.7 میلیارد دلار سود خالص را در سال 2022 و بر اساس سال پایه 27 درصد رشد کردند.

بانک ملی عربستان سعودی توانست با سود تقریبی 4.96 میلیارد دلار و رشد 47 درصدی نسبت به سال گذشته در صدر قرار بگیرد و بانک «الراجحی» عربستان با سود تقریبی 4.6 میلیارد دلار و رشد 16 درصدی نسبت به سال گذشته در جایگاه دوم قرار گرفت.

بانک ملی قطر با سود تقریبی 3.9 میلیارد دلار و رشد 9 درصدی در جایگاه سوم و بانک «ابوظبی الاول» با 3.65 میلیارد دلار سود تقریبی در جایگاه چهارم قرار گرفت. همچنین «الامارات دبی الوطنی» و «بانک الریاض» به ترتیب با 3.5 و 1.87 میلیارد دلار در جایگاه های بعدی قرار گرفتند.

بانک «ابوظبی التجاری» با سود تقریبی 1.7 میلیارد و رشد 23 درصدی در جایگاه هفتم قرار گرفت و سپس بانک «الکویت الوطنی» با سود تقریبی 1.64 میلیارد دلار و رشد 41 درصدی در رتبه هشتم جای گرفت.

بانک الاسلامی دبی، با سود تقریبی 1.49 میلیارد دلار و رشد 25 درصدی و بانک «السعودی الاول» با سود تقریبی 1.30 میلیارد دلار و رشد 52 درصدی در رتبه دهم قرار گرفت.

منبع
الخلیج آنلاین

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا