منابع سودانی: عمر البشیر از یک سال پیش در بیمارستان به سر می برد

در پی انتشار اخبار ضد و نقیض درباره فرار رئیس جمهور سابق سودان و برخی مقامات ارشد دولت وی از زندان، یک مقام امنیتی تأکید کرد که «عمر البشیر» در بیمارستان به سر می‌برد.

میدل ایست نیوز: در پی انتشار اخبار ضد و نقیض درباره فرار رئیس جمهور سابق سودان و برخی مقامات ارشد دولت وی از زندان، یک مقام امنیتی تأکید کرد که «عمر البشیر» در بیمارستان به سر می‌برد.

روز گذشته، رسانه‌های سودانی تصاویری را منتشر کردند که نشان‌دهنده خروج زندانیان از زندان «کوبر» است که مقامات ارشد حکومت عمر البشیر در آن به سر می برند.

به گزارش CNN در پی اعتراض گسترده زندانیان به کمبود غذا و آب در زندان و توقف خدمات، مقامات محلی درهای زندان را بازکردند.

همزمان با این اقدام، رسانه‌های سودانی اخباری درباره فرار عمر البشیر و شماری از سران حکومتش از این زندان منتشر کردند.

با وجود این، منابع بلندپایه حکومتی به CNN گفتند که عمر البشیر از یک سال پیش در بیمارستان علیاء در ام درمان به سر می‌برد.

این در حالی است که ارتش سودان نیروهای واکنش سریع را مسئول بازکردن درهای این زندان معرفی کرده است، اما این نیروها این اتهام را رد و گشودن درهای زندان را محکوم کرده‌اند.

شبکه الجزیره نیز به نقل از منابع آگاه خبر داد که عمر البشیر در میان کسانی که از زندان فرار کرده‌اند نیست و تأکید کرد که مقامات ارشد حکومت سابق در بند ویژه‌ای به سر می برند.

این در حالی است که با گذشت بیش از یک هفته از درگیری ها میان ارتش سودان و نیروهای حمایت سریع به فرماندهی حمیدتی، کشورهای خارجی در حال تکاپو برای خارج کردن شهروندان خود از سودان هستند.

شب گذشته سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که شمار کشته شدگان درگیری های سودان به 420 تن رسید و 3 هزار و 700 نفر هم زخمی شده اند.

بیش از 420 تن کشته شده اند که 264 غیر نظامی در بین آن ها وجود دارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
CNN

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا