مقام فلسطینی مانع اصلی در رسیدن به توافق آتش بس در نوار غزه را فاش کرد

یک منبع بلندپایه فلسطینی خبر داد که با وجود برخی موانع جدی، مذاکرات برای آتش بس میان گروه‌های فلسطینی و اسرائیل در قاهره از سر گرفته شده است.

میدل ایست نیوز: یک منبع بلندپایه فلسطینی خبر داد که با وجود برخی موانع جدی، مذاکرات برای آتش بس میان گروه‌های فلسطینی و اسرائیل در قاهره از سر گرفته شده است.

به گزارش «آناتولی»، این منبع مطلع که نخواسته نامش فاش شود، تأکید کرد که «محمد الهندی»، رییس اداره سیاسی جنبش جهاد اسلامی، روز پنجشنبه به قاهره رسید و به منظور دستیابی به راه حلی برای کاهش تنش در غزه در گفت و گوها شرکت کرد.

این منبع افزود که مشکل اصلی در این مذاکرات این است که جهاد اسلامی خواهان به دست اوردن تضمینی درباره توقف سیاست ترور سران جنبش از سوی اسرائیل است و تا کنون اسراییل حاضر به چنین تعهدی نیست.

این در حالی است که یکی از سران جنبش جهاد اسلامی که نامی از وی برده نشده به «الجزیره» گفت که در صورت ادامه درگیری ها نیروهای مقاومت توان بالا بردن سطح تنش را دارند در حدی که همه را غافلگیر خواهند کرد.

وی بدون اشاره به جزئیات دیگری گفت که این گفت و گوها به طور جدی ادامه دارد.

از بامداد سه شنبه، نوار غزه شاهد تنش و درگیری هایی است که به شهادت 30 فلسطینی از جمله 6 کودک و 4 زن و 5 تن از فرماندهان ارشد سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی انجامیده است.

تلاش های بین المللی برای کاهش تنش در نوار غزه هنوز به نتیجه ای نرسیده است.

شب گذشته، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل، ضمن اعلام ترور فرماندهان سرایا القدس گفت که اسرائیل در دو بخش هجومی و دفاعی درگیر جنگ است و خبر داد که سامانه‌های دفاعی با موفقیت توانسته‌اند یک راکت را در آسمان تل آویو منهدم کنند.

رسانه رسمی اسرائیل نیز اعلام کرد که نتانیاهو و «یوآف گالانت» وزیر دفاع اسرائیل، پس از برگزاری جلسه ای برای ارزیابی وضعیت امنیتی در نوار غزه، به ادامه حملات نظامی به غزه تا زمان لازم ادامه ضربات به جنبش جهاد اسلامی تصمیم گرفته اند.

در تازه‌ترین آمار، ارتش اسرائیل اعلام کرد که 215 موضع نیروهای جهاد اسلامی را هدف قرار داده و افزود که تاکنون 866 راکت از غزه شلیک شده که 672 راکت از آنها از مرز اسرائیل عبور کرده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
میدل ایست نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا