واکنش ایران به عبور ناو امریکایی از تنگه هرمز

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران به انتشار تصویری از حضور فرماندهانی از انگلیس، امریکا و فرانسه در حال عبور از تنگه هرمز و طرح مطالبی علیه ایران واکنش نشان داد.

میدل ایست نیوز: سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران با اشاره به انتشار تصویری از حضور فرماندهانی از انگلیس، امریکا و فرانسه در حال عبور از تنگه هرمز و طرح مطالبی علیه ایران گفت: این حرکت، یک حرکت نمایشی بود که سه نفر سوار یک ناو بشوند و در دریا حرکت کنند، این را نمایش داده و اعلام کنند که امنیت تنگه هرمز را بر عهده دارند.

به گزارش فارس، وی افزود: این شبیه یک نمایش و تئاتر است و آنچه واقعیت دارد این است که جمهوری اسلامی ایران و کشورهای جنوبی خلیج فارس با همدیگر در حال همکاری و تعامل هستند و توانایی بالایی برای تامین امنیت منطقه دارند.

وی تصریح کرد: ما نیازی به بیگانگان برای تامین امنیت منطقه نداریم، هم اکنون هم امنیت تنگه هرمز، خلیج فارس و دریای عمان بر عهده دریادلان ما در نیروی دریایی ارتش و سپاه است و نیازی به بیگانگان نیست. آنها باید توضیح بدهند که با چه ماموریت و مسئولیتی هزاران کیلومتر دورتر از کشورشان در امور منطقه ما دخالت می‌کنند در حالی که کشورهای منطقه با همکاری در حال تامین امنیت منطقه هستند.

روز گذشته فرماندهی ستاد مرکزی نیروی دریایی ایالات متحده امریکا در بیانیه ای اعلام کرد که براد کوپر، فرمانده ناوگان پنجم نیروی دریایی امریکا و همتایان بریتانیایی و فرانسوی او از ناوشکن همیلتون که در تنگه هرمز فعالیت می کند، بازدید کردند.

سپاه ایران تصاویر عبور ناو امریکایی از تنگه هرمز را منتشر کرد

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا