وزیر بهداشت ایران و رئیس الحشد الشعبی درباره اربعین رایزنی کردند

وزیر بهداشت ایران و رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق درباره تمهیدات روشمند و آمادگی های بهداشتی سازمان یافته برای راهپیمایی عظیم اربعین گفت و گو کردند.

میدل ایست نیوز: بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران صبح امروز با فالح الفیاض، رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق دیدار و درباره تمهیدات روشمند و آمادگی های بهداشتی سازمان یافته برای راهپیمایی اربعین و تبادل استاد و دانشجو با عراق گفت و گو کرد.

به گزارش خبرگزاری ایرانی ایلنا، بهرام عین اللهی در این دیدار گفت: استقرار واحدهای بهداشتی درمانی سیار و ایجاد تونل های عایق سرما با هدف جلوگیری از گرمازدگی زائران اربعین، تدبیری ضروری است که اجرای آن در مراسم جهانی اربعین امسال می تواند به آسایش و رفاه زوار کمک کند.

وی افزود: ایران آمادگی تبادل استاد و دانشجو در رشته های علوم پزشکی را با عراق دارد و می تواند تجارب و دستاوردهای خود را در حوزه فناوری های پزشکی با متخصصان عراق به اشتراک بگذارد.

وی با اشاره به تأسیس دانشگاه «سبطین» با هزینه دولت عراق و پشتیبانی علمی و آموزشی ایران از این دانشگاه افزود: این همکاری ها با کمک نیروهای مردمی به ویژه حشد الشعبی عراق تسریع و گسترش می یابد.

فالح الفیاض، رئیس الحشد الشعبی عراق نیز در این دیدار گفت: در راهپیمایی اربعین به دو نوع خدمت نیاز است؛ خدمت در حوزه حفظ امنیت و خدمت در حوزه تأمین سلامت زائران.

وی افزود: ارائه خدمات سلامت به جمعیت انبوه زوار در واحدهای سیار کاری دشوار و نیازمند پیش بینی از ماهها قبل است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا