سفیر عربستان در بغداد: اواخر سال جاری برق در اختیار عراق قرار می‌دهیم

سفیر عربستان در عراق گفت که اواخر سال جاری، توافقنامه اتصال شبکه برق با عراق اجرایی می شود و برق در اختیار عراق قرار می گیرد.

میدل ایست نیوز: عبدالعزیز الشمری، سفیر عربستان در عراق گفت که اواخر سال جاری، توافقنامه اتصال شبکه برق با عراق اجرایی می شود و برق در اختیار عراق قرار می گیرد.

وی در گفت وگو با خبرگزاری عراقی رووداو، وی ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک، پروژه های سرمایه گذاری مهمی در به نفع دو ملت عراق و عربستان اجرایی شود.

وی در راس این پروژه ها به اتصال شبکه برق دو کشور اشاره کرد و آن را دارای تاثیر مثبت قابل توجه بر مساله انرژی در عراق دانست.

الشمری اشاره کرد که اتصال شبکه های برق دو کشور در مراحل پایانی خود قرار دارد و احتمالا اواخر سال جاری، برق در اختیار عراق قرار داده می شود.

سفیر عربستان در بغداد از سفر قریب الوقوع وزیر سرمایه گذاری عربستان به همراه تاجران عربستانی به اربیل برای بررسی نیازهای اقلیم کردستان عراق به مهم ترین پروژه های استراتژیک خبر داد.

وی درخصوص دریافت روادید عربستان توسط شهروندان عراقی نیز توضیح داد که روادید برای سفر و عمره در دسترس است و هر شهروند عراقی چه در اقلیم یا سایر استان های عراق می تواند از سایت وزارت خارجه درخواست روادید دهد و حداکثر طی 48 ساعت روادید دریافت کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
رووداو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا